Kontakt
  • Loučeň 1, Loučeň
Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.

Na zámku v Loučni jižně od Mladé Boleslavi se bude líbit nejen rodinám s dětmi, ale také hravým dospělým. Pro ně tady totiž v historickém anglickém parku vzniklo hned dvanáct zahradních labyrintů a bludišť, v nichž je doslova radost se zamotat.

Labyrintárium Loučeň bylo navrženo Angličanem Adrianem Fisherem, světovým tvůrcem labyrintů, a u nás, a dokonce ani v Evropě nemá obdoby. Labyrinty v loučeňském parku jsou propojeny naučnou stezkou, k níž návštěvníci dostanou mapu a která je seznámí s historií, ale i současností labyrintů a bludišť.

Na ploše 23 hektarů je možné těšit se na buxusové bludiště z nízkých keříků, světelný labyrint, atraktivní hlavně po setmění, dlážděné a palisádové bludiště nebo bludiště provazové, využívané také pro teambuildingové akce. Nechybí kamenný labyrint inspirovaný dávnými Kelty, písmenkový labyrint nebo prstový labyrint, který se vešel na plochu pouhého půl čtverečního metru.

Pořádné bloudění by bylo škoda nespojit také s návštěvou nádherného zámku Loučeň, který je navíc snadno dostupný. Parkování pro auta je tady k dispozici, kdo nemá vlastní dopravu, může jet do Loučně autobusem.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Loučeň
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.28851, 15.02454)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Labyrintárium Loučeň

0.2 km
Zámek Loučeň
Hrady a zámky

V Loučni nedaleko od Nymburka se k nebi vypíná barokní zámek, vybudovaný na počátku 18. století na místě tvrze, o které se prameny zmiňují už ve století 13.

V 19. stolet...

Loučeň
5.2 km
Koupaliště Všejany
Koupání

Na samém okraji obce Všejany najdete koupaliště s rozsáhlými travnatými plochami pro odpočinek a opalování.

Kromě koupání v umělé betonové nádrži si tady můžete zahrát n...

Všejany
5.7 km
Rozhledna Romanka
Rozhledny

Nedaleko Nymburka u obce Hrubý Jeseník leží v rovinaté krajině jedna z nejníže položených rozhleden u nás.

Telekomunikační věž s vyhlídkovou plošinou ve výšce 26 metrů n...

Hrubý Jeseník
7.2 km
Vrch Chotuc - 254 m n.m.
Turistika

U Křince jihovýchodně od Mladé Boleslavi ve Středočeském kraji se k nebi vypíná opukový vrch Chotuc. 254metrový kopec je významnou přírodní památkou a přesto, že není nij...

Křinec
8.5 km
Zámek Křinec
Hrady a zámky

V okrese Nymburk ve středních Čechách stojí barokní zámek a bývalé reprezentativní sídlo šlechty z poloviny 17. století.

Na návštěvníky čekají v Křinci dva prohlídkové o...

Křinec
8.8 km
ZOO Chleby
Zoologické a botanické zahrady

V Chlebech u Nymburka se nachází ZOO Chleby, první nestátní zoologická zahrada v České republice a zároveň jedna z nejmenších českých zoologických zahrad.

Na milovníky z...

Chleby
9.2 km
Koupaliště Semčice
Koupání

Koupaliště ve volné přírodě se nachází na samém okraji obce Semšice. Najdete zde 60 metrů dlouhý bazén pro dospělé i brouzdaliště pro děti, které jsou napouštěné vodou ze...

Semčice
9.6 km
Dobrovická muzea
Muzea a historie

Muzeum cukrovarnictví, lihovarnictví, řepařství a města Dobrovice vás seznámí s vývojem výroby českého cukru, který se proslavil a prosadil v celém světě.

V kombinaci s...

Dobrovice