Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 1 hodina.
Časová náročnost je přibližně 1 hodina.

Není mnoho českých měst, která by měla ve svém nejbližším okolí tak rozmanitou a zachovalou přírodu jako Rožďalovice. Území je sice ovlivněno činností člověka, ale přesto nabízí různá přírodní společenstva, jako jsou křoviny, pastviny, lesy a rybníky. Pokud vás zajímají přírodní krásy a chtěli byste se dozvědět více o místní flóře a fauně, určitě byste neměli minout Naučnou stezku Holské rybníky.

Naučná stezka má počátek i konec u studánky pod Dolním rybníkem v Rožďalovicích. Je dlouhá 2,7 km, ale není nutné ji absolvovat celou. Na dvou místech se lze rozhodnout zkrátit si trasu nebo naopak prodloužit procházkou po obnovené cestě k Zámostskému rybníku, která je nazývána Lesní okruh.

Zajímavostí je studánka u Dolního rybníka, kterou zhotovil Ing. arch. Jiří Vorel a která získala v roce 2018 prestižní ocenění v soutěži Dřevěná stavba roku. Všechny lavičky na stezce jsou také dílem tohoto talentovaného architekta.

Po celé trase se nachází několik zastavení s informačními panely a otočnými destičkami pro děti. Pro ty nejodvážnější jsou na trase i lanové prvky, které jim umožní protáhnout se a vyzkoušet si, jak daleko dokážou skočit. Pro ty, kteří touží po odpočinku a nabrání sil na další cestu, jsou k dispozici altány. Tak neváhejte a vydejte se s námi na nezapomenutelnou procházku přírodou!

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Rožďalovice
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.29953, 15.18872)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Naučná stezka Holské rybníky

4.9 km
Zámek Křinec
Hrady a zámky

V okrese Nymburk ve středních Čechách stojí barokní zámek a bývalé reprezentativní sídlo šlechty z poloviny 17. století.

Na návštěvníky čekají v Křinci dva prohlídkové o...

Křinec
6.1 km
Vrch Chotuc - 254 m n.m.
Turistika

U Křince jihovýchodně od Mladé Boleslavi ve Středočeském kraji se k nebi vypíná opukový vrch Chotuc. 254metrový kopec je významnou přírodní památkou a přesto, že není nij...

Křinec
7.7 km
Zámek Dětenice
Hrady a zámky

V okrese Jičín v obci Dětenice najdou návštěvníci barokní zámek, jehož historie sahá až do počátku 15. století.

Tehdy tady byla vystavěna tvrz, v 16. století přeměněná n...

Dětenice
9.1 km
Rozhledna Romanka
Rozhledny

Nedaleko Nymburka u obce Hrubý Jeseník leží v rovinaté krajině jedna z nejníže položených rozhleden u nás.

Telekomunikační věž s vyhlídkovou plošinou ve výšce 26 metrů n...

Hrubý Jeseník
9.8 km
Zámek Staré Hrady
Hrady a zámky

Hrad a zámek Staré Hrady je renesanční zámecký komplex, ve stejnojmenné obci u Libáně. Byl přistavěn k původnímu gotického hradu ze 14. století.

V současnosti zámek nabí...

Staré Hrady
11.0 km
ZOO Chleby
Zoologické a botanické zahrady

V Chlebech u Nymburka se nachází ZOO Chleby, první nestátní zoologická zahrada v České republice a zároveň jedna z nejmenších českých zoologických zahrad.

Na milovníky z...

Chleby
11.8 km
Labyrintárium Loučeň
Jiné atrakce

Na zámku v Loučni jižně od Mladé Boleslavi se bude líbit nejen rodinám s dětmi, ale také hravým dospělým. Pro ně tady totiž v historickém anglickém parku vzniklo hned dva...

Loučeň
11.8 km
Zámek Loučeň
Hrady a zámky

V Loučni nedaleko od Nymburka se k nebi vypíná barokní zámek, vybudovaný na počátku 18. století na místě tvrze, o které se prameny zmiňují už ve století 13.

V 19. stolet...

Loučeň