Kontakt
  • Dr. Karla Farského 130, Vysoké nad Jizerou
Popis atrakce

Ve Vysokém nad Jizerou se v podhůří Krkonoš nachází vlastivědné muzeum, které potěší zejména milovníky lyžování.

Pro ty je tady totiž připravena široká sbírka historických lyží a sněžnic, ale také trofejí ze soutěží, prostřednictvím kterých se seznámí s historií a vývojem lyžování v oblasti.

V muzeu nechybí ani expozice věnující se historii obce a jejího okolí, kde se zájemci dozví více o kultuře i denním životě obyvatel v minulosti, ale také o řemeslech nebo zemědělství.

K vidění jsou dále pozůstatky pokladu z Tříčských vrchů – odlitky pražských grošů českých králů Václava II. a Jana Lucemburského -, malovaný nábytek nebo sbírka figurek známého Krakonoše.

Muzeum je možné prohlédnout si s výkladem průvodcem, k zakoupení jsou tady zajímavé publikace i drobné suvenýry.

otevírací doba a vstupné

Mapa
Turistická mapa (GPS 50.68472, 15.40203)
Google mapy (navigace)

Nejbližší tipy na výlet v okolí Vlastivědné muzeum Vysoké nad Jizerou a okolí

2.7 km
Rozhledna U borovice
Rozhledny

Na stejnojmenném vrchu nedaleko Roprachtic mezi Semily a Vysokou nad Jizerou stojí rozhledna U borovice. Před pár lety ji svépomocí vystavěl František Hubař.

Cihlová rozh...

Roprachtice
3.4 km
Zřícenina hradu Nístějka
Zříceniny

Nístějka je zřícenina hradu ze 13. století nad soutokem řeky Jizery a Farského potoka. Funkcí hradu bylo patrně střežit zemskou cestu v údolí Jizery. Pro nedostatek písem...

Jablonec nad Jizerou
5.6 km
Zřícenina hradu Návarov
Zříceniny

Návarov je zřícenina hradu ze 14. století poblíž osady Návarov. Archeologické nálezy dokládají osídlení již na konci 13. století, sídlo však vzniklo později.

Za třicetile...

Zlatá Olešnice
6.1 km
Bozkovské dolomitová jeskyně
Jeskyně

Bozkovské dolomitové jeskyně se nacházejí asi 1 km severně od obce Bozkov. Představují nejrozsáhlejší jeskynní systém v severovýchodních Čechách a jsou geologickou lokali...

Bozkov
NaVylet.cz