Kontakt
  • GPS: 50.66039, 15.40141
Popis atrakce

Na stejnojmenném vrchu nedaleko Roprachtic mezi Semily a Vysokou nad Jizerou stojí rozhledna U borovice. Před pár lety ji svépomocí vystavěl František Hubař.

Cihlová rozhledna s dřevěným ochozem je vysoká 18 metrů a za pěkného počasí jsou z ní hezké výhledy na Jizerské hory, Krkonoše, Benecko, Orlické hory, České středohoří s Milešovkou, Ralsko a okolí řek Jizery a Kamenice.

Až k rozhledně je možné dojet autem, pěšky je dobře přístupná z Roprachtic nebo Vysoké nad Jizerou, odkud je to asi 5 kilometru pěšky. Nejbližší zastávka vlaku je Poniklá, projdete se asi 7 kilometrů.

otevírací doba a vstupné

Mapa
Turistická mapa (GPS 50.66039, 15.40141)
Google mapy (navigace)

Nejbližší tipy na výlet v okolí Rozhledna U borovice

2.7 km
Vlastivědné muzeum Vysoké nad Jizerou a okolí
Muzea a historie

Ve Vysokém nad Jizerou se v podhůří Krkonoš nachází vlastivědné muzeum, které potěší zejména milovníky lyžování.

Pro ty je tady totiž připravena široká sbírka historickýc...

Vysoké nad Jizerou
3.6 km
Zřícenina hradu Nístějka
Zříceniny

Nístějka je zřícenina hradu ze 13. století nad soutokem řeky Jizery a Farského potoka. Funkcí hradu bylo patrně střežit zemskou cestu v údolí Jizery. Pro nedostatek písem...

Jablonec nad Jizerou
4.7 km
Bozkovské dolomitová jeskyně
Jeskyně

Bozkovské dolomitové jeskyně se nacházejí asi 1 km severně od obce Bozkov. Představují nejrozsáhlejší jeskynní systém v severovýchodních Čechách a jsou geologickou lokali...

Bozkov
6.1 km
Zřícenina hradu Návarov
Zříceniny

Návarov je zřícenina hradu ze 14. století poblíž osady Návarov. Archeologické nálezy dokládají osídlení již na konci 13. století, sídlo však vzniklo později.

Za třicetile...

Zlatá Olešnice
NaVylet.cz