Kontakt
  • GPS: 50.69235, 15.39444
Popis atrakce

Ve Vysokém nad Jizerou se na území našich nejvyšších hor, Krkonoš, rozkládá Ski areál Šachty. Lyžaři a příznivci snowboardingu se tady mohou těšit na jedenáct mírných a středně obtížných sjezdovek, na nichž si přijdou na své rodiny s dětmi i ambicióznější sportovci.

Technicky zasněžované a pravidelně upravované svahy obsluhuje pět vleků, k dispozici je také večerní lyžování za umělého osvětlení.

Na nejmenší návštěvníky čeká dětský park s lanovým vlekem, lyžařským kolotočem a spoustou zábavných výukových pomůcek. Kdo chce zapracovat na technice, může se přihlásit do lyžařské a snowboardové školy, samozřejmostí je pak půjčovna vybavení. O vyhládlé sportovce se starají restaurace Šachty u horní stanice vleku nebo bufet U Zdeničky s vyhřívanou terasou a nádhernými výhledy na svahy.

V okolí ski areálu se pravidelně upravuje sedm hlavních běžeckých tras o celkové délce 35 kilometrů, vhodných pro klasiku i bruslení.

ubytování Vysoké nad Jizerou
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.69235, 15.39444)
Google mapy (navigace)
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Ski areál Šachty

1.0 km
Vlastivědné muzeum Vysoké nad Jizerou a okolí
Muzea a historie

Ve Vysokém nad Jizerou se v podhůří Krkonoš nachází vlastivědné muzeum, které potěší zejména milovníky lyžování.

Pro ty je tady totiž připravena široká sbírka historický...

Vysoké nad Jizerou
2.4 km
Ski areál Kamenec
Lyžování

V Jablonci nad Jizerou v západní části našich nejvyšších hor, Krkonoš, se nachází Ski areál Kamenec. Milovníkům zimních sportů jsou tady k dispozici tři sjezdovky: začáte...

Jablonec nad Jizerou
3.4 km
Ski areál Paseky nad Jizerou
Lyžování

V Pasekách nad Jizerou v západní části nejvyšších českých hor, Krkonoš, se nachází rozlehlý ski areál stejného jména. V lyžařském středisku je příznivcům zimních sportů k...

Paseky nad Jizerou
3.6 km
Rozhledna U borovice
Rozhledny

Na stejnojmenném vrchu nedaleko Roprachtic mezi Semily a Vysokou nad Jizerou stojí rozhledna U borovice. Před pár lety ji svépomocí vystavěl František Hubař.

Cihlová roz...

Roprachtice
4.3 km
Zřícenina hradu Nístějka
Zříceniny

Nístějka je zřícenina hradu ze 13. století nad soutokem řeky Jizery a Farského potoka. Funkcí hradu bylo patrně střežit zemskou cestu v údolí Jizery. Pro nedostatek písem...

Jablonec nad Jizerou
5.2 km
Ski areál Kořenov - Rejdice
Lyžování

Jihozápadně od Harrachova, jen co by kamenem dohodil od obce Kořenov, se na pomezí Krkonoš a Jizerských hor rozkládá Lyžařský areál Kořenov - Rejdice.

Od chaty Panorama ...

Kořenov
5.2 km
Zřícenina hradu Návarov
Zříceniny

Návarov je zřícenina hradu ze 14. století poblíž osady Návarov. Archeologické nálezy dokládají osídlení již na konci 13. století, sídlo však vzniklo později.

Za třicetil...

Zlatá Olešnice
5.7 km
Skiareál Rokytnice nad Jizerou
Lyžování

V Rokytnici nad Jizerou v západní části nejvyšších českých hor, Krkonoš, se rozkládá velké lyžařské středisko se dvěma částmi. Horní Domky na jižních svazích Lysé hory le...

Rokytnice nad Jizerou