Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 1 hodina.
Časová náročnost je přibližně 1 hodina.

U obce Veská východně od Pardubic se na okraji lesního komplexu Bělobranská dubina rozkládá Vesecký kopec. Chráněné území bývalo kdysi se svými 20 metry nejvyšším a nejtypičtějším písečným přesypem v Čechách - navátý sem byl z teras Labe už v mladším pleistocénu.

Do dnešních dní už z půlkilometrové duny s vrcholem v nadmořské výšce 238 metrů zbyl po jejím odtěžení zejména ve druhé polovině 20. století jen malý pozůstatek. I tak ale místo stojí za návštěvu a ujít by si ho neměli hlavně milovníci rostlin, k vidění jsou tady ale i pískomilní živočichové včetně stovky druhů střevlíků, krajníků, svižníků a kvapníků. Procházka sem je snadná, pro kočárky nebo vozíčky ale není vhodná.

Zaparkovat je možné téměř pod kopcem, kdo se sem vypraví veřejnou dopravou, může jet autobusem z Pardubic. Nejbližší železniční stanice je odsud vzdálená ještě asi 5 kilometrů.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Sezemice (okres Pardubice)
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.04532, 15.85364)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Vesecký kopec

4.9 km
Hrad Kunětická Hora
Hrady a zámky

V severovýchodních Čechách nedaleko od Pardubic stojí na kopci stejného jména hrad Kunětická Hora, známý z televizního seriálu Arabela.

Hrad byl vystavěn v první polovin...

Ráby
5.0 km
Muzeum perníku
Jiné atrakce

Severně od Pardubic na úpatí Kunětické hory sídlí v Rábech v Lovčím zámečku z roku 1882 "Perníková chaloupka" se zajímavým Muzeem perníku.

Na návštěvníky tady čeká expoz...

Ráby
5.3 km
Zážitkový let balónem
Adrenalinové atrakce

Balónové létání je romantika a dobrodružství v jednom zážitku. Vidět pole, lesy, hrady, jezera a městečka z ptačí perspektivy má své nezaměnitelné kouzlo.

Celý zážitek ...

Pardubice
5.3 km
AquaCentrum Pardubice
Koupání

V největším aquaparku ve východních Čechách si na své přijde opravdu každý. Najdete zde 50metrový plavecký bazén i aqua zónu s atrakcemi, jako jsou například divoká řeka,...

Pardubice
5.4 km
Koupaliště Cihelna
Koupání

V Pardubicích najdete 50metrový plavecký bazén, skokanský bazén s můstkem, relaxační bazén a bazén pro děti. Těšte se na atrakce, jako jsou 25 metrů dlouhé paralelní sklu...

Pardubice
5.5 km
Východočeské muzeum na zámku v Pardubicích
Hrady a zámky

Ve východočeských Pardubicích stojí zámek, který je domovem městského muzea.

Pardubický zámek se nachází na místě panského sídla ze 13. a vodního hradu ze 14. století. V...

Pardubice
5.7 km
Pohádková zahrada se zvířátky
Zoologické a botanické zahrady

V Pardubicích, jen co by kamenem dohodil na jih od městské nemocnice, se nachází jedinečný park, kde se bude líbit hlavně dětem. Těšit se tady mohou na Pohádkovou zahradu...

Pardubice
7.1 km
Romantický let v balónu pro dva
Jiné atrakce

Vydejte se do oblak v proutěném koši pod obřím balónem, který pohání horký vzduch a vzdušné proudy. Let balónem je čistokrevná romantika a celý koš budete mít jen sami pr...

Pardubice