Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 2.5 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 2.5 hodiny.

V Pardubicích, jen co by kamenem dohodil na jih od městské nemocnice, se nachází jedinečný park, kde se bude líbit hlavně dětem. Těšit se tady mohou na Pohádkovou zahradu, jejímž cílem je měnit vnímání a smyšlení lidí o bytostech, které s námi sdílí náš životní prostor.

Zahrada byla založena v roce 2015 na území bývalého vojenského areálu Na Vinici, dnes je domovem týraných a opuštěných zvířat zachráněných z nevyhovujících podmínek velkochovů, malochovů či jatek. Návštěvníci si tady mohou prohlédnout hlavně hospodářská zvířata, kozy, ovce, králíky, ale také poníka, kočky, morčata, křepelky nebo želvy. Kozy a ovce si tady děti mohou dokonce i pohladit.

V Pohádkové zahradě si připravili také hřiště pro děti, je tu však k dispozici i posezení a drobné občerstvení. Až k zahradě je možné dojet autem, parkování je zajištěno. Z vlakového nádraží v Pardubicích je to asi 3,5kilometrová procházka.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Pardubice
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.0211, 15.78335)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Pohádková zahrada se zvířátky

1.4 km
AquaCentrum Pardubice
Koupání

V největším aquaparku ve východních Čechách si na své přijde opravdu každý. Najdete zde 50metrový plavecký bazén i aqua zónu s atrakcemi, jako jsou například divoká řeka,...

Pardubice
2.3 km
Romantický let v balónu pro dva
Jiné atrakce

Vydejte se do oblak v proutěném koši pod obřím balónem, který pohání horký vzduch a vzdušné proudy. Let balónem je čistokrevná romantika a celý koš budete mít jen sami pr...

Pardubice
2.3 km
Východočeské muzeum na zámku v Pardubicích
Hrady a zámky

Ve východočeských Pardubicích stojí zámek, který je domovem městského muzea.

Pardubický zámek se nachází na místě panského sídla ze 13. a vodního hradu ze 14. století. V...

Pardubice
2.9 km
Koupaliště Cihelna
Koupání

V Pardubicích najdete 50metrový plavecký bazén, skokanský bazén s můstkem, relaxační bazén a bazén pro děti. Těšte se na atrakce, jako jsou 25 metrů dlouhé paralelní sklu...

Pardubice
3.0 km
Zážitkový let balónem
Adrenalinové atrakce

Balónové létání je romantika a dobrodružství v jednom zážitku. Vidět pole, lesy, hrady, jezera a městečka z ptačí perspektivy má své nezaměnitelné kouzlo.

Celý zážitek ...

Pardubice
5.7 km
Vesecký kopec
Jiné atrakce

U obce Veská východně od Pardubic se na okraji lesního komplexu Bělobranská dubina rozkládá Vesecký kopec. Chráněné území bývalo kdysi se svými 20 metry nejvyšším a nejty...

Sezemice
6.3 km
Muzeum perníku
Jiné atrakce

Severně od Pardubic na úpatí Kunětické hory sídlí v Rábech v Lovčím zámečku z roku 1882 "Perníková chaloupka" se zajímavým Muzeem perníku.

Na návštěvníky tady čeká expoz...

Ráby
6.9 km
Hrad Kunětická Hora
Hrady a zámky

V severovýchodních Čechách nedaleko od Pardubic stojí na kopci stejného jména hrad Kunětická Hora, známý z televizního seriálu Arabela.

Hrad byl vystavěn v první polovin...

Ráby