
Jižně od obce Vitčice stojí na okraji Vitčického lesa nevelká rozhledna.
Z 8metrové dřevěné rozhledny se dvěma vyhlídkovými plošinami jsou za příznivého počasí hezké výhledy na Drahanskou vrchovinu, Chřiby a také město Vyškov a jeho okolí, Nezamyslice a Hořice.
K rozhledně je možné dojít po lesní cestě z Vitčic nebo po polní cestě ze Srbce. Příznivci jízdy na kole ocení cyklostezku, která tudy prochází.
Rozhledna je celoročně volně přístupná.
Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování VitčiceU obce Mořice mezi Vyškovem a Kroměříží vznikl v roce 2004 na zamokřených polích jedinečný projekt, uměle vytvořený mokřad.
Biocentrum Mokroš sestává z několika tůní obk...
Mezi Těšánkami a Lebedovem u Zdounek jižně od Kroměříže najdou návštěvníci východní Moravy rozhlednu s hezkým názvem Zdenička.
15metrová dřevěná vyhlídková věž byla vyst...
Kroměřížská Květná zahrada, známá též pod názvem Libosad byla založená už ve druhé polovině 17. století a patří mezi nejvýznamnější zahradní díla na světě. Jde o přechod ...
V Chropyni na střední Moravě se k nebi vypíná vež a dvoupatrová budova manýristického zámku ze 17. století.
Zámek je dnes sídlem Muzea Kroměřížska a návštěvníci si tady ...
Na kroměřížském koupališti Bajda čeká na návštěvníky 50metrový plavecký bazén s osmi drahami, bazén pro děti a brouzdaliště.
Deku na opalování nebo k odpočinku si můžete...
Balónové létání je romantika a dobrodružství v jednom zážitku. Vidět pole, lesy, hrady, jezera a městečka z ptačí perspektivy má své nezaměnitelné kouzlo.
Celý zážitek ...
Město Kroměříž na východní Moravě hostí zajímavé muzeum, kde se návštěvníci dozví spoustu informací nejen o historii, ale také o přírodě regionu.
Expozice "Historie ukry...
V centru města Kroměříže na východní Moravě se rozkládá rozlehlý zámek, zapsaný na seznam UNESCO.
Arcibiskupský zámek Kroměříž byl na místě původního hradu vystavěn ve d...