Kontakt
  • Těšánky 80, Zdounky
Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 3.5 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 3.5 hodiny.

Mezi Těšánkami a Lebedovem u Zdounek jižně od Kroměříže najdou návštěvníci východní Moravy rozhlednu s hezkým názvem Zdenička.

15metrová dřevěná vyhlídková věž byla vystavěna v roce 2012 na nejvyšším bodě areálu Gruntu Galatík a má hned tři plošiny. Kdo po 48 schodech vystoupá až na tu nejvyšší ve výšce 12 metrů, bude za vynaloženou námahu odměněn pěknými kruhovými výhledy zejména na nedaleké Chřiby s kamennou rozhlednou na Brdu, Hostýnské vrchy a Kroměříž.

Ke Zdeničce je možné dojít po polních cestách od Koláčkova mlýna, kde se dá parkovat u silnice z Těšánek do Roštína a odkud je to asi 1,5 kilometru pěšky. Do Zdounek i Těšánek jezdí autobus, a tak se sem mohou vypravit i ti, kteří nemají k dispozici vlastní dopravu.

Rozhledna vznikla v rámci rozsáhlého projektu vytyčení 150kilometrové hipostezky a je za příznivého počasí volně přístupná po celý rok. Komu by výhledy nestačily, může se ještě po cestě zastavit na o něco nižší rozhledně Lebedov.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Zdounky
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.21862, 17.29057)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Rozhledna Zdenička

5.5 km
Rozhledna Brdo v Chřibech
Rozhledny

U obce Roštín na východní Moravě se v krásné oblasti Chřibů k nebi vypíná rozhledna Brdo.

24 metrů vysoká věž na Brdu (587 m n. m.), nejvyšším vrcholu Chřibů, nahradila ...

Roštín
6.8 km
Komínky
Turistika

U Jankovic severně od Uherského Hradiště se na východní Moravě nachází zajímavý skalní útvar Komínky (též Komínské skály) (480-520 m n. m.).

Skály leží ve vrcholové part...

Jankovice
9.1 km
Větrný mlýn Velké Těšany
Technické památky

Navštívit Velké Těšany nedaleko Kroměříže je jako vstoupit do minulosti. Toto malebné místo skrývá autentický větrný mlýn, jenž je od roku 2014 považován za národní kultu...

Bařice-Velké Těšany
9.5 km
Rozhledna Salaš
Rozhledny

U obce Salaš nedaleko Uherského Hradiště najdou návštěvníci jihovýchodní Moravy netradičně vyhlížející rozhlednu, za kterou stojí soukromý investor.

Rozhledna Salaš stoj...

Salaš
10.1 km
Rozhledna Vitčice
Rozhledny

Jižně od obce Vitčice stojí na okraji Vitčického lesa nevelká rozhledna.

Z 8metrové dřevěné rozhledny se dvěma vyhlídkovými plošinami jsou za příznivého počasí hezké výh...

Vitčice
10.7 km
Zřícenina hradu Střílky
Zříceniny

Střílky jsou zřícenina hradu ze 14. století asi 1,5 kilometru od obce Střílky. Hrad založil moravský šlechtic, který zemřel jako bezdětný, a hrad proto připadl odúmrtí kr...

Střílky
11.0 km
Ski areál Stupava
Lyžování

U obce Stupava západně od Uherského Hradiště má svůj domov ski areál stejného jména. Lyžařské středisko na území Buchlovských vrchů si pro lyžaře a snowboardisty připravi...

Stupava
11.0 km
Květná zahrada Libosad
Zoologické a botanické zahrady

Kroměřížská Květná zahrada, známá též pod názvem Libosad byla založená už ve druhé polovině 17. století a patří mezi nejvýznamnější zahradní díla na světě. Jde o přechod ...

Kroměříž