Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 1 hodina.
Časová náročnost je přibližně 1 hodina.

U Pavlíkova západně od Chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko najdou návštěvníci středních Čech pod vrcholem Senecké hory v nadmořské výšce 507 metrů hezkou rozhlednu.

Rozhledna Senecká hora byla otevřena teprve v roce 2015, vysoká je úctyhodných 21,5 metru a má hned dvě vyhlídkové plošiny - ve výšce 7,9 a 18,4 metru -, z nichž se otevírají náderné výhledy na Rakovnickou kotlinu s městem Rakovník, hřebeny Doupovských hor, Krušných hor, Džbánu, Českého středohoří, ale také Křivoklátskou pahorkatinu, Brdy s hradem Radyní a samozřejmě na samotný Pavlíkov.

Rozhledna je volně přístupná a dojet autem se dá až k ní, k dispozici je tady parkoviště. Kdo se chce projít, ocení vlastivědnou stezku, která začíná asi v polovině cyklostezky z Rakovníka do Pavlíkova. Dlouhá je 4,5 kilometru a návštěvníci se prostřednictvím jejích informačních panelů dozví o historii, osobnostech, pamětihodnostech a dalších zajímavostech Pavlíkova a okolí. Nejbližší železniční stanice je v Lubné.

Může se Vám hodit: ubytování Pavlíkov
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.05933, 13.7253)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Rozhledna Senecká hora

4.3 km
Tyršovo koupaliště Rakovník
Koupání

Na Tyršáku se nebude nudit nikdo. Najdete tady totiž jak přírodní koupaliště s opalovacími moly, tak městský plavecký bazén.

Sportovně založeným se nabízí hřiště na pláž...

Rakovník
4.6 km
Botanická zahrada Střední zemědělské školy
Zoologické a botanické zahrady

V Rakovníku západně od Prahy se nachází botanická zahrada Střední zemědělské školy, založená už v roce 1963 tehdejším učitelem, dnes místo, kam přicházejí pro poučení i r...

Rakovník
4.9 km
Kukuřičné bludiště
Jiné atrakce

U Rakovníka západně od Prahy si na své přijdou hlavně rodiny s dětmi a hraví dospělí. V poli nedaleko od města na ně čeká kukuřičné bludiště, kde se mohou pořádně ztratit...

Rakovník
5.0 km
Muzeum T. G. M. Rakovník
Muzea a historie

Ve středočeském Rakovníce najdou návštěvníci nádhernou barokní budovu bývalého paláce plaských cisterciáků z druhé poloviny 18. století.

Od 30. let minulého století v ní...

Rakovník
7.7 km
Zřícenina hradu Krakovec
Zříceniny

Krakovec (nebo také Červený zámek) je zřícenina hradu ze 14. století přestavěného na renesanční zámek. Hrad je jedním z mála přechodových typů mezi hradem a zámkem a vrch...

Krakovec
8.6 km
Rozhledna Velká Buková
Rozhledny

Na okraji obce Velká Buková na Křivoklátsku stojí asi 15 kilometrů od Rakovníka moderně vyhlížející rozhledna, postavená teprve před několika lety.

Ze 14metrové dřevěné ...

Velká Buková
10.3 km
Železniční muzeum ČD
Muzea a historie

V Lužné u Rakovníka západně od Prahy se v prostorách bývalé výtopny společnosti Buštěhradské dráhy na okraji křivoklátských lesů nachází muzeum, kde se bude líbit předevš...

Lužná
10.3 km
Dřevěná vyhlídka na svahu Plazy
Rozhledny

Na břehu řeky Berounky jižně od obce Slapce se v západní části Chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko nachází vyhlídka Na Plazích.

Vyhlídka v prudkém svahu Plazy byla vy...

Slabce