Kontakt
  • Pod Nádražím, Rakovník
Popis atrakce

V Rakovníku západně od Prahy se nachází botanická zahrada Střední zemědělské školy, založená už v roce 1963 tehdejším učitelem, dnes místo, kam přicházejí pro poučení i relaxaci nejen studenti, ale i široká veřejnost.

Nejvýznamnější částí zahrady je botanický systém, kde na záhonových ploškách roste několik set druhů rostlin seřazených podle vzájemné příbuznosti. Kromě rostlin dekorativního charakteru tady zájemci najdou i rostliny hospodářsky významné i celou řadu běžných plevelů či bohatou sbírku trav nebo léčivek. Mezi hájové druhy patří většinou domácí rostliny, ale také rostliny z Japonska, Číny nebo Severní Ameriky. Nechybí řada druhů dřevin, ale ani pivoňková louka či louka motýlí, kde jsou vysázené takové rosliny, které motýlům slouží jako potrava.

V zahradě je dnes k vidění na 2 tisíce druhů rostlin, zajímavostí je pak také sbírka drakovců, květin z jižní Evropy s výraznými květy, které se objevují jen na několik dní v roce a charakteristicky páchnou.

Až k zahradě se dá dojet autem, ale hravě to zvládnou i ti, kteří vlastní dopravu nemají: od vlakového nádraží v Rakovníku je to sem jen pár kroků.

ubytování Rakovník
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.09972, 13.73779)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Botanická zahrada Střední zemědělské školy

0.5 km
Muzeum T. G. M. Rakovník
Muzea a historie

Ve středočeském Rakovníce najdou návštěvníci nádhernou barokní budovu bývalého paláce plaských cisterciáků z druhé poloviny 18. století.

Od 30. let minulého století v ní...

Rakovník
1.1 km
Tyršovo koupaliště Rakovník
Koupání

Na Tyršáku se nebude nudit nikdo. Najdete tady totiž jak přírodní koupaliště s opalovacími moly, tak městský plavecký bazén.

Sportovně založeným se nabízí hřiště na pláž...

Rakovník
5.8 km
Železniční muzeum ČD
Muzea a historie

V Lužné u Rakovníka západně od Prahy se v prostorách bývalé výtopny společnosti Buštěhradské dráhy na okraji křivoklátských lesů nachází muzeum, kde se bude líbit předevš...

Lužná
10.4 km
Rozhledna Velká Buková
Rozhledny

Na okraji obce Velká Buková na Křivoklátsku stojí asi 15 kilometrů od Rakovníka moderně vyhlížející rozhledna, postavená teprve před několika lety.

Ze 14metrové dřevěné ...

Velká Buková
11.6 km
Zřícenina hradu Krakovec
Zříceniny

Krakovec (nebo také Červený zámek) je zřícenina hradu ze 14. století přestavěného na renesanční zámek. Hrad je jedním z mála přechodových typů mezi hradem a zámkem a vrch...

Krakovec
11.8 km
Hrad Křivoklát
Hrady a zámky

Na skalnatém ostrohu nad Rakovnickým potokem se ve stejnojmenném městysu ve středních Čechách k nebi vypíná jeden z nejstarších středověkých hradů českých králů a knížat....

Křivoklát
12.1 km
Rozhledna Mackova hora
Rozhledny

Asi kilometr západně od Nového Strašecí stojí na kopci Mackova hora rozhledna stejného jména.

Telekomunikační vysílač s vyhlídkovou plošinou je vysoký 36 metrů a těšit s...

Nové Strašecí
13.0 km
Zřícenina hradu Džbán
Zříceniny

Na ploché ostrožně v místech pozdějšího hradu bývalo kdysi pravěké hradiště. Zakladatelem hradu ze 13. století byl pravděpodobně král - s přihlédnutím k velikosti hradu, ...

Mutějovice