Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 1 hodina.
Časová náročnost je přibližně 1 hodina.

U Přítluk v blízkosti Novomlýnských nádrží na jižní Moravě se do nadmořské výšky 292 metrů nad nádhernou vinařskou krajinou vypíná Přítlucká hora s pěknou rozhlednou.

Dřevěná a ocelová rozhledna Maják byla pojmenována podle majáku pro řízení leteckého provozu, který tady stával za první republiky, a je vysoká úctyhodných 26 metrů. Kdo vystoupá po jejích 108 točitých schodech až na horní vyhlídkový ochoz ve výšce 21 metrů, bude za to odměněn hezkými pohledy na okolní obce, Pálavu s Děvínem, Lednicko-valtický areál, Bílé Karpaty, Nové Mlýny, ale také za hranice, do Rakouska.

Kdo by se při výstupu unavil nebo ho tady zastihlo špatné počasí, může si odpočinout v krytém přístřešku, kde nechybí ani informační tabule pro ty, kteří by se chtěli dozvědět něco nového.

Maják je snadno dostupný a dostanou se k němu nejen motoristé, ale také pěší. Z železniční stanice v Zaječí sem vede zeleně značená turistická trasa, po které je možné pokračovat až k vlaku do Rakvic. Z Přítluk sem pak jde naopak žlutá, z obou směrů je to sem asi kilometr. Omezovat se ale nemusí ani cyklisté, pro které je jihomoravská krajina jako stvořená.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Přítluky
Mapa
Turistická mapa (GPS 48.86373, 16.77112)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Rozhledna Maják na Přítlucké hoře

2.9 km
Vyhlídkový let balónem nad Pálavou
Adrenalinové atrakce

Romantika a dobrodružství spjaté v jediném nezapomenutelném zážitku - to je balónové létání! Představte si, jak se vznášíte vysoko nad zemí a pod vámi se rozprostírají ma...

Zaječí
3.9 km
Rybník Šutrák
Koupání

V Rakvicích, kousek od Lednice, je pěkný čistý rybník Šutrák. Jde o zatopený pískový lom, který nyní slouží také jako rybník a využívají ho ke koupání nejen místní, ale i...

Rakvice
6.3 km
Rozhledna Minaret
Rozhledny

V areálu zámeckého parku Lednice najdete nejstarší dochovanou rozhlednu a také jediný minaret u nás.

Rozhledna, postavená na přelomu 18. a 19. století, měří úctyhodných ...

Lednice
6.5 km
Rozhledna Slunečná
Rozhledny

Mezi Velkými Pavlovicemi a Bořeticemi na jižní Moravě stojí Slunečná. Rozhledna na nevelké vyvýšenině v nadmořské výšce 225 metrů je součástí turistického areálu Nad Zahr...

Velké Pavlovice
6.8 km
Plavby Lednicko-valtickým areálem
Jiné atrakce

Plavby Lednicko-valtickým areálem jsou ideálním zážitkem pro ty, kteří si jihomoravskou perlu, zapsanou na seznam UNESCO, chtějí prohlédnout nevšedním způsobem.

Na krytý...

Lednice
7.2 km
Archeopark Pavlov
Muzea a historie

V Pavlově, známé vinařské obci na břehu Novomlýnských nádrží na jižní Moravě, tam kde se dříve nacházelo paleolitické sídliště, stojí Archeopark Pavlov. Na své si tady př...

Pavlov
7.4 km
Zámek Lednice
Hrady a zámky

Na pravém břehu řeky Dyje v jihomoravské Lednici stojí zámek, zapsaný spolu s valtickým areálem na seznam Světového dědictví UNESCO.

Historie lednického panství sahá až ...

Lednice
7.4 km
Lušticí hledačka Lednice
Jiné atrakce

Vydejte se za krásami zámku Lednice, který je součástí Lednicko-valtického areálu a na procházku do jeho přenádherných zahrad si přibalte s sebou naši cestičku!

Cestičko...

Lednice