Kontakt
  • Křížový vrch, Nejdek
Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.

V Nejdku severně od Karlových Varů čeká na návštěvníky západních Čech a milovníky pěkných rozhledů Rajmanova vyhlídka.

Vyhlídka na Křížovém vrchu s nadmořskou výškou 695 metrů byla pojmenována po Františku Rajmanovi, prvním představiteli města Nejdku po osvobození na konci druhé světové války, a návštěvníci se tady mohou těšit nejen na hezké výhledy především na samotné město, ale také na jeho pomník. Kdo by se po cestě sem unavil, může si odpočinout na lavičce.

Rajmanova vyhlídka stojí kousek pod křížovou cestou z poloviny 19. století a vede k ní krátká odbočka. Křížová cesta začíná asi 500 metrů od nejdeckého náměstí Karla IV., je dlouhá celých 1 600 metrů a nachází se na ní 14 kapliček z žulových kvádrů. Procházka je to příjemná a po cestě nabízí hned několik vyhlídkových míst včetně právě Rajmanovy vyhlídky. Do Nejdku jezdí vlak a z železniční stanice je to na vyhlídku jen asi kilometr, a tak se sem mohou vydat úplně všichni.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Nejdek
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.32284, 12.73399)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Rajmanova vyhlídka na Křížovém vrchu

2.7 km
Rozhledna na Tisovském vrchu
Rozhledny

U Nejdku v Krušných horách stojí na Tisovském vrchu (nebo také Pajndlu) rozhledna stejného jména, postavená už na konci 19. století.

Kamenná rozhledna je vysoká úctyhodn...

Nejdek
4.3 km
Naučná stezka Ruperta Fuchse
Turistika

U Nových Hamrů v západních Čechách se na území Krušných hor nachází zajímavá naučná stezka, které návštěvníky seznámí s hornictvím, historií i životem obyvatel regionu.

...
Nové Hamry
4.5 km
Ski areál Nové Hamry
Lyžování

U obce Nové Hamry severně od Karlových Varů se na území Krušných hor rozkládá malé lyžařské středisko. Ski areál Nové Hamry leží v nadmořské výšce 720 - 860 metrů a milov...

Nové Hamry
4.7 km
Dračí skála
Turistika

Dračí skála je hora ležící cca 2 kilometry od Perninku. Na jejím plochém vrcholu leží zajímavý skalní útvar složený z několika velkých žulových skal. Jižně od vrcholu lze...

Pernink
5.5 km
Ski areál Pernink
Lyžování

Severně od Karlových Varů se v západních Čechách na území Krušných hor rozkládá Ski areál Pernink. Středisko nabízí tři uměle zasněžované sjezdovky obsluhované vleky v dé...

Pernink
5.5 km
Krušnohornická naučná stezka
Turistika

V Perninku severně od Karlových Varů najdou návštěvníci západních Čech Krušnohornickou naučnou stezku, která je zavede na řadu zajímavých míst spjatých s dávnou i nedávno...

Pernink
6.3 km
Vyhlídka Chodaublick na Liščím kopci - 616 m n.m.
Turistika

U obce Tatrovice severozápadně od Karlových Varů se k nebi vypíná Liščí kopec. Hora s nadmořskou výškou 616 metrů nabízí hezké výhledy do širokého okolí.

Skalní výběžek ...

Tatrovice
8.0 km
Muzeum v Horní Blatné
Muzea a historie

V Horní Blatné v severozápadních Čechách sídlí v historické budově z poloviny 18. století bývalá pobočka Muzea Karlovy Vary, dnes ve správě města.

Muzeum Horní Blatná si...

Horní Blatná