Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.

V Perninku severně od Karlových Varů najdou návštěvníci západních Čech Krušnohornickou naučnou stezku, která je zavede na řadu zajímavých míst spjatých s dávnou i nedávnou minulostí oblasti.

Naučná stezka je dlouhá necelých 14 kilometrů a má 3 kratší okruhy, na které se vešlo celkem 17 zastavení s informačními tabulemi, jež přiblíží nejen historii oblíbeného střediska zimních i letních sportů. Stezka provede zájemce kolem Kontribučenské sýpky, pěkného rašeliniště, sjezdovky, železničního viaduktu, Dračí skály nebo dolu Anna. Z jednoho ze zastavení se otevírají nádherné výhledy na Pernink, často zpodobňované i na dobových fotografiích.

Trasa je okružní a začíná a končí v centru Perninku, vedená je většinou po zpevněných cestách a je nenáročná, takže si na ni určitě mohou troufnout i rodiče s dětmi. Do Perninku se dá přijet autem, jezdí sem ale také vlak, který ocení všichni ti, jež nemají k dispozici vlastní dopravu.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Pernink
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.36517, 12.77383)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Krušnohornická naučná stezka

0.3 km
Ski areál Pernink
Lyžování

Severně od Karlových Varů se v západních Čechách na území Krušných hor rozkládá Ski areál Pernink. Středisko nabízí tři uměle zasněžované sjezdovky obsluhované vleky v dé...

Pernink
1.9 km
Dračí skála
Turistika

Dračí skála je hora ležící cca 2 kilometry od Perninku. Na jejím plochém vrcholu leží zajímavý skalní útvar složený z několika velkých žulových skal. Jižně od vrcholu lze...

Pernink
2.9 km
Muzeum v Horní Blatné
Muzea a historie

V Horní Blatné v severozápadních Čechách sídlí v historické budově z poloviny 18. století bývalá pobočka Muzea Karlovy Vary, dnes ve správě města.

Muzeum Horní Blatná si...

Horní Blatná
3.1 km
Rozhledna na Tisovském vrchu
Rozhledny

U Nejdku v Krušných horách stojí na Tisovském vrchu (nebo také Pajndlu) rozhledna stejného jména, postavená už na konci 19. století.

Kamenná rozhledna je vysoká úctyhodn...

Nejdek
3.6 km
Ski areál Nové Hamry
Lyžování

U obce Nové Hamry severně od Karlových Varů se na území Krušných hor rozkládá malé lyžařské středisko. Ski areál Nové Hamry leží v nadmořské výšce 720 - 860 metrů a milov...

Nové Hamry
3.7 km
Vlčí jámy
Technické památky

Vlčí jámy jsou přírodní památka na úbočí Blatenského vrchu při stezce vedoucí k rozhledně. Nacházejí se zde středověké dobývky cínových rud, ve kterých se vlivem specific...

Horní Blatná
3.9 km
Rozhledna Blatenský vrch
Rozhledny

Na Blatenském vrchu stojí 21 metrů vysoká rozhledna se dvěma vyhlídkovými plošinami, které se na počest poslední rakouské císařovny říkalo Zitina vyhlídka.

Dříve tady st...

Horní Blatná
3.9 km
Naučná stezka Ruperta Fuchse
Turistika

U Nových Hamrů v západních Čechách se na území Krušných hor nachází zajímavá naučná stezka, které návštěvníky seznámí s hornictvím, historií i životem obyvatel regionu.

...
Nové Hamry