Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 1 hodina.
Časová náročnost je přibližně 1 hodina.

U obce Tatrovice severozápadně od Karlových Varů se k nebi vypíná Liščí kopec. Hora s nadmořskou výškou 616 metrů nabízí hezké výhledy do širokého okolí.

Skalní výběžek pod vrcholem Liščího kopce, kterému se německy říká Föllerberg nebo také Felderberg, je domovem vyhlídky s prazvláštním názvem Chodaublick, z níž je nádherně vidět celé chodovské údolí. Po cestě na vyhlídku je dodnes možné všimnout si zarostlých kamenných zídek, které tady zbyly po sedlácích, obhospodařujících svá bramborová políčka.

K hoře se váže celá řada pověstí, mezi nimi třeba ta o nesmírném pokladu ukrytém v jejím nitru. K němu se kdysi dostal pasáček, který na vrchu utrhnul krásnou květinu, díky níž ho bílá paní do hory pozvala. Bohatství ho ale oslepilo natolik, že na květinu zapomněl a ve skále uvízl navždy.

Na Chodaublick je nejlepší přístup z Tatrovic, odkud vede až na vrchol žlutě značená turistická trasa. Kdo nemá k dispozici vlastní dopravu, může se na Liščí kopec vypravit z Chodova, kam jezdí vlak.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Tatrovice
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.26857, 12.70847)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Vyhlídka Chodaublick na Liščím kopci - 616 m n.m.

6.3 km
Rajmanova vyhlídka na Křížovém vrchu
Rozhledny

V Nejdku severně od Karlových Varů čeká na návštěvníky západních Čech a milovníky pěkných rozhledů Rajmanova vyhlídka.

Vyhlídka na Křížovém vrchu s nadmořskou výškou 695...

Nejdek
8.6 km
Děpoltovický rybník
Koupání

Sedm kilometrů na sever od centra Karlových Varů leží přírodní jezero Děpoltovický rybník. Na jeho břehu, na písečné pláži, najdete sport camp Rolík.

Vstup do vody je ta...

Děpoltovice
8.9 km
Kamenný hřib
Turistika

Kamenný hřib je balvan bizarního tvaru a typická ukázka deskovité a kvádrové odlučnosti, zvětrávání a rozpadu žul karlovarského žulového masivu. Je vysoký cca 3 metry a p...

Šindelová
9.0 km
Rozhledna na Tisovském vrchu
Rozhledny

U Nejdku v Krušných horách stojí na Tisovském vrchu (nebo také Pajndlu) rozhledna stejného jména, postavená už na konci 19. století.

Kamenná rozhledna je vysoká úctyhodn...

Nejdek
9.2 km
Zatopený lom Kernberg
Koupání

Na území Jindřichovic u Sokolova se v Krušných horách nachází opuštěný kamenolom. Kernberg býval dříve zdaleka viditelným čedičovým vrchem, pozůstatkem třetihorní sopky, ...

Jindřichovice
9.4 km
Vysoká pec - Šindelová
Technické památky

Zřícenina dřevouhelné vysoké pece v Šindelové je chráněna jako nemovitá Kulturní památka České republiky. Je veřejně přístupná a nachází se v Krušných horách u západního ...

Šindelová
9.6 km
Hrad Loket
Hrady a zámky

V západních Čechách nedaleko od Karlových Varů se na skále nad řekou Ohří vysoko k nebi vypíná majestátní hrad Loket, jeden z nejstarších a nejhodnotnějších historických ...

Loket
10.2 km
Naučná stezka Ruperta Fuchse
Turistika

U Nových Hamrů v západních Čechách se na území Krušných hor nachází zajímavá naučná stezka, které návštěvníky seznámí s hornictvím, historií i životem obyvatel regionu.

...
Nové Hamry