Kontakt
Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 3 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 3 hodiny.

Z pivovaru v Rychnově nad Kněžnou k hotelu Studánka vede naučná stezka věnovaná pivu. Podorlická pivní stezka byla zřízena teprve před několika lety a návštěvníci si ji mohou projít nejen pěšky, ale také projet na kole.

Naučná stezka je dlouhá 3,5 kilometru a jde převážně po asfaltových a štěrkových cestách. Na jednotlivých zastaveních seznamuje s historií rychnovského Podorlického pivovaru a taky letoviska Studánka, ale zmiňuje i další důležité objekty a události v regionu.

Stezka začína u Městského Podorlického pivovaru a dále prochází lesoparkem Včelný, k němuž se váže hned několik pověstí, a je na ní řada odpočívadel pro ty, kteří by se při procházce unavili. K vidění jsou tady obrovská mraveniště, úly pro včely poustevnice nebo soutok řeky Kněžny s Javornickým potokem. V létě je možné osvěžit se v přírodním městském koupališti nebo v Ivanském jezeře.

Nespojit výlet s ochutnávkou dobře vychlazeného piva nebo návštěvou hotelu Studánka s minigolfem, lanovým parkem, tenisovým hřištěm a wellness centrem by byla určitě škoda. Do Rychnova nad Kněžnou jezdí vlak, takže se sem snadno dostanou nejen řidiči, ale i ti, kteří vlastní dopravu k dispozici nemají.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Rychnov nad Kněžnou
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.17199, 16.27876)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Podorlická pivní stezka

0.6 km
Kolowratský zámek
Hrady a zámky

V podhůří Orlických hor se nad říčkou Kněžnou ve městě stejného jména k nebi vypíná zámek Rychnov nad Kněžnou, jeden z největších a nejkrásnějších barokních areálů u nás....

Rychnov nad Kněžnou
5.6 km
Koupaliště Vamberk
Koupání

Koupaliště ve Vamberku se nachází v údolí říčky Zdobnice. Plavci zde najdou 50metrový bazén se skluzavkou, děti se mohou těšit na dětské koupaliště s mnoha atrakcemi a br...

Vamberk
6.1 km
Muzeum krajky Vamberk
Muzea a historie

Ve Vamberku u Rychnova nad Kněžnou ve východních Čechách našlo svůj domov úzce zaměřené muzeum.

Muzeum krajky Vamberk představuje návštěvníkům vývoj krajky od konce 19. ...

Vamberk
6.2 km
Rozhledna Skuhrov nad Bělou
Rozhledny

Na návrší nad Skuhrovem nad Bělou asi 8 kilometrů od Rychnova nad Kněžnou, tam kde byste dříve našli zříceninu hradu ze 13. století, stojí stejnojmenná rozhledna.

Z 10me...

Skuhrov nad Bělou
7.1 km
Zámek Doudleby nad Orlicí
Hrady a zámky

Ve východních Čechách v Doudlebech nad Orlicí stojí nevelký renesanční zámek stejného jména, který si zahrál ve filmu Bathory.

Zámek byl vystavěn na konci 16. století, p...

Doudleby nad Orlicí
7.9 km
Zámek Kostelec nad Orlicí
Hrady a zámky

V přírodní rezervaci Kostelecký zámecký park v Kostelci nad Orlicí stojí stejnojmenný empírový zámek z první poloviny 19. století.

Zámek Kostelec nad Orlicí, nebo také N...

Kostelec nad Orlicí
8.0 km
Zámek Častolovice
Hrady a zámky

V okrese Rychnov nad Kněžnou se nachází renesanční zámek Častolovice, vystavěný na místě tvrze z poloviny 13. století.

Zámek byl postaven v 17. století jako reprezentati...

Častolovice
8.0 km
Minizoo v zámeckém parku
Zoologické a botanické zahrady

V zámeckém parku v Častolovicích na severovýchodní Moravě našel svůj domov pěkný minizvěřinec. Založila ho samotná majitelka zámku, která chtěla dát dětem příležitost poz...

Častolovice