Kontakt
  • Husovo náměstí 88, Vamberk
Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.

Ve Vamberku u Rychnova nad Kněžnou ve východních Čechách našlo svůj domov úzce zaměřené muzeum.

Muzeum krajky Vamberk představuje návštěvníkům vývoj krajky od konce 19. století až do současnosti. K vidění jsou tady hlavně krajky paličkované, ale nechybí ani ty vyráběné jinými technikami.

Kromě zajímavých - historických i současných - ukázek jsou zájemcům k dispozici info-kiosky s databází informací o krajkářství, promítací sál s projekcí a také audioprůvodce. Kdo chce, může si v interaktivní dílně výrobu krajky hned na místě vyzkoušet.

Muzeum v průběhu roku pořádá krajkářské výstavy a v rámci něj je otevřena také prodejna Martina, kde si zájemci mohou zakoupit už hotové krajky nebo pomůcky pro jejich výrobu.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Vamberk
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.11792, 16.28849)
Google mapy (navigace)
Iva Kasova • říj 2023
„Nádherné místo s ještě jednou příjemnější paní, která Vám poskytne veškeré info a prodá krásnou keramiku a samozřejmě úžasné obrázky z vamberské krajky. Doporučujeme. “
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Muzeum krajky Vamberk

0.9 km
Koupaliště Vamberk
Koupání

Koupaliště ve Vamberku se nachází v údolí říčky Zdobnice. Plavci zde najdou 50metrový bazén se skluzavkou, děti se mohou těšit na dětské koupaliště s mnoha atrakcemi a br...

Vamberk
1.9 km
Zámek Doudleby nad Orlicí
Hrady a zámky

Ve východních Čechách v Doudlebech nad Orlicí stojí nevelký renesanční zámek stejného jména, který si zahrál ve filmu Bathory.

Zámek byl vystavěn na konci 16. století, p...

Doudleby nad Orlicí
4.1 km
Rozhledna Kastel
Rozhledny

Na vršku Kastel půl kilometru od centra Vrbice se k nebi vypíná stejnojmenná rozhledna.

Z 30 metrů vysoké dřevěné věže se dvěma vyhlídkovými plošinami jsou krásné výhled...

Vrbice
4.2 km
Zřícenina hradu Velešov
Zříceniny

Hrad Velešov byl založen v 1. polovině 14. století rodem Drslaviců, který sídlil na nedalekém hradě Potštejn. Jeho rozvaliny byly považovány za pozůstatky templářského sí...

Potštejn
4.2 km
Naučná stezka Údolím Divoké Orlice
Jiné atrakce

U Klášterce nad Orlicí v podhůří Orlických hor si na své přijdou především ti, kteří se chtějí dobře projít a ještě se u toho něco dozvědět.

Naučná stezka Údolím Divoké...

Potštejn
4.2 km
Zámek Potštejn
Hrady a zámky

Ve východních Čechách nedaleko Vamberka se k nebi vypíná barokní zámek Potštejn, který vznikl na místě bývalého hradu stejného jména v polovině 18. století.

Zámek dlouho...

Potštejn
4.7 km
Zřícenina hradu Potštejn
Zříceniny
Rozsáhlá zřícenina hradu Potštejn ze 13. století leží na zalesněném návrší nedaleko malebné obce Potštejn. Tento historický skvost, který se tyčí nad krajinou, nese stopy...
Potštejn
4.9 km
Lesopark Lipová stráň
Jiné atrakce

Ve svahu podél řeky Divoká Orlice v Kostelci nad Orlicí se rozkládá pěkný lesopark, vyhledávané místo rekreace a sportu nejen místních, ale i návštěvníků.

Na území přír...

Kostelec nad Orlicí