Kontakt
  • Kolowratská 1, Rychnov nad Kněžnou
Popis atrakce

V podhůří Orlických hor se nad říčkou Kněžnou ve městě stejného jména k nebi vypíná zámek Rychnov nad Kněžnou, jeden z největších a nejkrásnějších barokních areálů u nás.

Již ve 13. století stával na místě dnešního zámku hrad, na konci 16. století tady byl vybudován renesanční zámek. Na počátku 18. století byl zámek opět přestavěn a byla tady zřízena rozsáhlá obrazárna s rodovou galerií rodu Kolovratů a díly českých i světových autorů. Po válce zámek připadl státu, v restituci byl ale navrácen původním majitelům, kteří jej zpřístupňují veřejnosti.

Na návštěvníky v Rychnově nad Kněžnou čekají dva prohlídkové okruhy. Ten první je zavede do zámeckých interiérů s původním mobiliářem, sbírkou obrazů, zbraněmi a kolowratskými vějíři a sklem. Prohlédnout si tady mohou také jeden z nejkrásnějších mečů u nás, kterému se přezdívá moravský Excalibur.

V rámci druhého okruhu se pak zájemci podívají do kostela Nejsvětější Trojice, kaple Pražského Jezulátka, Loretánské kaple nebo do zvonice s třetím největším zvonem u nás.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Rychnov nad Kněžnou
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.16659, 16.27568)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Kolowratský zámek

0.6 km
Podorlická pivní stezka
Turistika

Z pivovaru v Rychnově nad Kněžnou k hotelu Studánka vede naučná stezka věnovaná pivu. Podorlická pivní stezka byla zřízena teprve před několika lety a návštěvníci si ji m...

Rychnov nad Kněžnou
5.1 km
Koupaliště Vamberk
Koupání

Koupaliště ve Vamberku se nachází v údolí říčky Zdobnice. Plavci zde najdou 50metrový bazén se skluzavkou, děti se mohou těšit na dětské koupaliště s mnoha atrakcemi a br...

Vamberk
5.5 km
Muzeum krajky Vamberk
Muzea a historie

Ve Vamberku u Rychnova nad Kněžnou ve východních Čechách našlo svůj domov úzce zaměřené muzeum.

Muzeum krajky Vamberk představuje návštěvníkům vývoj krajky od konce 19. ...

Vamberk
6.5 km
Zámek Doudleby nad Orlicí
Hrady a zámky

Ve východních Čechách v Doudlebech nad Orlicí stojí nevelký renesanční zámek stejného jména, který si zahrál ve filmu Bathory.

Zámek byl vystavěn na konci 16. století, p...

Doudleby nad Orlicí
6.8 km
Rozhledna Skuhrov nad Bělou
Rozhledny

Na návrší nad Skuhrovem nad Bělou asi 8 kilometrů od Rychnova nad Kněžnou, tam kde byste dříve našli zříceninu hradu ze 13. století, stojí stejnojmenná rozhledna.

Z 10me...

Skuhrov nad Bělou
7.3 km
Zámek Kostelec nad Orlicí
Hrady a zámky

V přírodní rezervaci Kostelecký zámecký park v Kostelci nad Orlicí stojí stejnojmenný empírový zámek z první poloviny 19. století.

Zámek Kostelec nad Orlicí, nebo také N...

Kostelec nad Orlicí
7.4 km
Lesopark Lipová stráň
Jiné atrakce

Ve svahu podél řeky Divoká Orlice v Kostelci nad Orlicí se rozkládá pěkný lesopark, vyhledávané místo rekreace a sportu nejen místních, ale i návštěvníků.

Na území přír...

Kostelec nad Orlicí
7.5 km
Minizoo v zámeckém parku
Zoologické a botanické zahrady

V zámeckém parku v Častolovicích na severovýchodní Moravě našel svůj domov pěkný minizvěřinec. Založila ho samotná majitelka zámku, která chtěla dát dětem příležitost poz...

Častolovice