Popis atrakce

Asi 4 kilometry od Mariánskách Lázní v západních Čechách stojí zalesněná hora a nejvyšší vrch Tepelské vrchoviny, Podhorní vrch (též Podhora).

Podhorní vrch vznikl ve třetihorách sopečnou činností a má dva vrcholy – vyšší, stromy zarostlou Velkou Podhoru (847 m n. m.) a nižší Malou Podhoru (829 m n. m.), odkud je hezký výhled na Tepelskou vrchovinu, Slavkovský les a Český les.

V sedle mezi vrcholy stojí radiokomunikační věž a vrchol s jeho vzácnými rostlinnými a živočišnými společenstvy chrání stejnojmenná přírodní rezervace.

Tato lokalita, zejména pak výhledový vrchol, je hojně turisticky navštěvovaná a vede sem značená turistická stezka. Z Mariánských Lázní je to sem po červené asi 7 kilometrů, jen necelé 2 kilometry pak od silnice spojující město s Ovesnými Kladrubami.

Mapa
Turistická mapa (GPS 49.97115, 12.77098)
Google mapy (navigace)

Nejbližší tipy na výlet v okolí Podhorní vrch

4.4 km
Wellness centrum hotelu Hvězda
Koupání

V Mariánských Lázních se nachází čtyřhvězdičkový tradiční lázeňský hotel Hvězda. Nabídka léčebných procedur založených na minerální vodě z Karolínina, Rudolfova a Křížové...

Mariánské Lázně
4.4 km
Rozhledna Hamelika
Rozhledny

Nedaleko centra Mariánských Lázní stojí na vrcholku stejnojmenného kopce v Tepelské vrchovině rozhledna Hamelika, někdy nazývaná také Panorama.

Výhledy z 20 metrů vysoké ...

Mariánské Lázně
4.5 km
Naučná stezka Geologický park
Muzea a historie

Mariánské Lázně v západních Čechách jsou domovem zajímavé Naučné stezky Geologický park.

Začátek i konec asi 1,5kilometrové stezky s 24 informačními tabulemi najdou návšt...

Mariánské Lázně
4.5 km
Městské muzeum Mariánské Lázně
Muzea a historie

Na Goethově náměstí v Mariánských Lázních na západě Čech sídlí v klasicistním domě z počátku 19. století zajímavé městské muzeum.

Návštěvníci se tady mohou těšit hned na ...

Mariánské Lázně