Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 30 minut.
Časová náročnost je přibližně 30 minut.

V Mariánských Lázních v západních Čechách vyvěrá ze země celá řada léčivých pramenů, mezi nimi i takzvané Prameny lásky. Ambrožovy prameny, které se jímají na celkem třech místech v parčíku mezi společenským domem Casino a Centrálními lázněmi, jsou slabě mineralizované železnaté kyselky a užívají se například při léčbě onemocnění močových cest nebo chudokrevnosti.

Prameny, zmiňované už v roce 1760, byly pojmenovány podle Jeronýma Ambrože, opata tepelského kláštera z 18. století, a někdy se jim říká také Prameny lásky - první vývěr je prý pro svobodné, ten druhý pro vdané a ženaté a poslední pro rozvedené. Každý z pramenů se přitom svým složením i chutí mírně liší.

K pramenům se váže legenda o básníkovi Johannu Wolfgangovi Goethem, který prý při svém pobytu v Mariánských Lázních jejich vodu popíjel, a díky jejímu mocnému učinku mohl držet krok se svojí mladší milenkou, Ulrikou von Levetzow.

Ambrožovy prameny jsou volně přístupné, a to v sezóně od května do září, a z železniční stanice v Mariánských Lázních jsou to k nim pěšky asi 2 kilometry.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Mariánské Lázně
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.97476, 12.70782)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Ambrožovy prameny - Prameny lásky

0.3 km
Městské muzeum Mariánské Lázně
Muzea a historie

Na Goethově náměstí v Mariánských Lázních na západě Čech sídlí v klasicistním domě z počátku 19. století zajímavé městské muzeum.

Návštěvníci se tady mohou těšit hned na...

Mariánské Lázně
0.3 km
Rozhledna Hamelika
Rozhledny

Nedaleko centra Mariánských Lázní stojí na vrcholku stejnojmenného kopce v Tepelské vrchovině rozhledna Hamelika, někdy nazývaná také Panorama.

Výhledy z 20 metrů vysoké...

Mariánské Lázně
0.4 km
Naučná stezka Geologický park
Muzea a historie

Mariánské Lázně v západních Čechách jsou domovem zajímavé Naučné stezky Geologický park.

Začátek i konec asi 1,5kilometrové stezky s 24 informačními tabulemi najdou návš...

Mariánské Lázně
0.4 km
Skiareál Mariánky
Lyžování

V Mariánských Lázních v západních Čechách se na území Slavkovského lesa nachází Skiareál Mariánky. V lyžařském středisku čekají na milovníky zimních sportů tři sjezdovky:...

Mariánské Lázně
0.8 km
Vyhlídka královny Karoly
Rozhledny

Jen co by kamenem dohodil od hlavní lázeňské kolonády Mariánských Lázní, najdou návštěvníci západních Čech vyhlídku královny Karoly.

Vyhlídka dostala své jméno podle bav...

Mariánské Lázně
1.0 km
Relaxační pivní koupel pro milovníky piva
Jiné atrakce

Představte si tu nejlahodnější vůni chmelu, která se šíří všude kolem, zatímco v pozadí zní uklidňující melodie. A právě před vámi se tyčí vana plná zlatavého sladového n...

Mariánské Lázně
3.7 km
Koupaliště Lido u Mariánských Lázní
Koupání

Lido je přírodní koupaliště nedaleko Mariánských Lázní. Pro návštěvníky je kromě skvělého koupání připravena půjčova loděk a šlapadel, ale také sportovního vybavení na ba...

Mariánské Lázně
4.3 km
Přírodní rezervace Smraďoch
Jiné atrakce

U Mariánských Lázní v jižní části Slavkovského lesa najdou návštěvníci západních Čech přírodní rezervaci Smraďoch. Svůj název nedostala náhodou: lesní rašeliniště leží v ...

Mariánské Lázně