Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 1.5 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 1.5 hodiny.

U Mariánských Lázní v jižní části Slavkovského lesa najdou návštěvníci západních Čech přírodní rezervaci Smraďoch. Svůj název nedostala náhodou: lesní rašeliniště leží v místě tektonického zlomu a z hlubin země se tady uvolňuje typicky zapáchající sirovodík, připomínající svou "vůní" zkažená vejce.

Kdo se sem vypraví, může se těšit na unikátní krajinu, zpřístupněnou díky krátké a nenáročné naučné stezce. Stezka je bezbariérová a vede po povalovém chodníku a zájemci se na ní dozví o vzniku rašeliniště nebo třeba to, že malým gejzírům, které tady probublávají, se říká mofety. Na území se vyskytuje celá řada cenných druhů rostlin, jako jsou rosnatka okrouhlolistá nebo kokořík přeslenitý, a tak určitě stojí za to mít při procházce oči otevřené.

Kdo by se tady chtěl zdržet déle, může si výlet prodloužit o návštěvu pramene známé Farské kyselky, která vyvěrá asi kilometr odsud a ke které vede dobře značená cesta.

Smraďoch leží jen několik set metrů od silnice z Mariánských Lázní do Pramenů a až téměř k němu se dá dojet autem. Z nejbližší železniční stanice je to sem ještě skoro 8 kilometrů.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Mariánské Lázně
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.01314, 12.71608)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Přírodní rezervace Smraďoch

3.7 km
Naučná stezka Kladskými rašeliništi
Jiné atrakce

U obce Kladská severně od Mariánských Lázní se v jižní části Slavkovského lesa v západních Čechách rozkládají Kladská rašelniště.

Jedna z nejstarších a největších příro...

Mariánské Lázně
3.8 km
Dům přírody Slavkovského lesa
Muzea a historie

V Kladské severně od Mariánských Lázních se na území Slavkovského lesa nachází zajímavé muzeum, seznamující s nádhernou krajinou západních Čech. V Domě přírody Slavkovské...

Mariánské Lázně
3.9 km
Naučná stezka Geologický park
Muzea a historie

Mariánské Lázně v západních Čechách jsou domovem zajímavé Naučné stezky Geologický park.

Začátek i konec asi 1,5kilometrové stezky s 24 informačními tabulemi najdou návš...

Mariánské Lázně
4.0 km
Vyhlídka královny Karoly
Rozhledny

Jen co by kamenem dohodil od hlavní lázeňské kolonády Mariánských Lázní, najdou návštěvníci západních Čech vyhlídku královny Karoly.

Vyhlídka dostala své jméno podle bav...

Mariánské Lázně
4.0 km
Městské muzeum Mariánské Lázně
Muzea a historie

Na Goethově náměstí v Mariánských Lázních na západě Čech sídlí v klasicistním domě z počátku 19. století zajímavé městské muzeum.

Návštěvníci se tady mohou těšit hned na...

Mariánské Lázně
4.3 km
Ambrožovy prameny - Prameny lásky
Jiné atrakce

V Mariánských Lázních v západních Čechách vyvěrá ze země celá řada léčivých pramenů, mezi nimi i takzvané Prameny lásky. Ambrožovy prameny, které se jímají na celkem třec...

Mariánské Lázně
4.4 km
Skiareál Mariánky
Lyžování

V Mariánských Lázních v západních Čechách se na území Slavkovského lesa nachází Skiareál Mariánky. V lyžařském středisku čekají na milovníky zimních sportů tři sjezdovky:...

Mariánské Lázně
4.6 km
Rozhledna Hamelika
Rozhledny

Nedaleko centra Mariánských Lázní stojí na vrcholku stejnojmenného kopce v Tepelské vrchovině rozhledna Hamelika, někdy nazývaná také Panorama.

Výhledy z 20 metrů vysoké...

Mariánské Lázně