Popis atrakce

U Hulína u Kroměříže najdou návštěvníci jihovýchodní Moravy přírodovědně zaměřenou naučnou stezku, která je provede nádhernou krajinou lužních lesů, toků, tůní a rybníků na soutoku řek Moravy a Rusavy.

Naučná stezka Zámeček - Záhlinické rybníky je dlouhá asi 5,5 kilometru a na její trasu se vešlo celkem 13 zastavení s informačními tabulemi, jejichž prostřednictvím se zájemci seznámí s přírodními poměry, rostlinami a živočichy přírodního parku Záhlinické rybníky. Nejlepší je vypravit se sem na jaře, kdy krajina nádherně rozkvétá barevnými květy sasanek, plicníků a dymnivek a kdy tudy (stejně jako na podzim) táhnou obrovská hejna vodních ptáků. Trasa je nenáročná, a tak si na ni mohou troufnout i rodiny s dětmi.

Naučná stezka začíná u vstupu do lesa na východním okraji Kroměříže v místě tzv. Dolních zahrad a pokračuje přes les Zámeček k soutoku řek Moravy a Rusavy a k Záhlinickým rybníkům. Až k začátku se dá dostat autem, zoufat ale nemusí ani ti, kteří nemají k dispozici vlastní dopravu: do Kroměříže, Hulína i Záhlinic totiž jezdí vlak.

Může se Vám hodit: ubytování Hulín
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.28205, 17.46385)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Naučná stezka Zámeček - Záhlinické rybníky

0.7 km
Přírodní park Záhlinické rybníky
Jiné atrakce

Jižně od centra Hulína na východní Moravě se na středním toku řeky Moravy rozkládá soustava rybníků, zvaných Záhlinické. Spolu s okolními lukami a lužním lesem v lokalitá...

Hulín
3.9 km
Muzeum hraček Hulín
Muzea a historie

V muzeu hraček v Hulíně si můžete prohlédnout soukromou sbírku (nejen) hraček a kočárkú z 20. století. Muzeum se nachází v 1. patře a máme i plošinu pro invalidní vozík č...

Hulín
4.2 km
Koupaliště Hulín
Koupání

Nedaleko centra města Hulín najdete koupaliště s bazénem pro plavce se skokanskými můstky a dětským brouzdalištěm.

Pro sportovce jsou připraveny hřiště na beach volejbal...

Hulín
4.3 km
Kurovický lom
Koupání

U obce Kurovice 15 kilometrů východně od Kroměříže se na hranici Hornomoravského úvalu a Hostýnských vrchů rozkládá přírodní památka Kurovický lom.

Už před rokem 1840 se...

Tlumačov
5.4 km
Podzámecká zahrada
Zoologické a botanické zahrady

Podzámecká zahrada je romantickým parkem stvořeným k procházkám, vnímání harmonické krásy, načerpání nových sil, občerstvení i oddechu v přírodě. Její scenérie překvapují...

Kroměříž
5.5 km
Muzeum Kroměřížska
Muzea a historie

Město Kroměříž na východní Moravě hostí zajímavé muzeum, kde se návštěvníci dozví spoustu informací nejen o historii, ale také o přírodě regionu.

Expozice "Historie ukry...

Kroměříž
5.5 km
Arcibiskupský zámek a zahrady
Hrady a zámky

V centru města Kroměříže na východní Moravě se rozkládá rozlehlý zámek, zapsaný na seznam UNESCO.

Arcibiskupský zámek Kroměříž byl na místě původního hradu vystavěn ve d...

Kroměříž
5.6 km
Zážitkový let balónem
Adrenalinové atrakce

Balónové létání je romantika a dobrodružství v jednom zážitku. Vidět pole, lesy, hrady, jezera a městečka z ptačí perspektivy má své nezaměnitelné kouzlo.

Celý zážitek ...

Kroměříž