Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.

V Lipové-lázních západně od Jeseníku ve Slezsku se milovníci poznání mohou těšit na zajímavou naučnou stezku. Naučná stezka Johanna Schrotha byla otevřena teprve před několika lety, a protože je snadno dostupná, určitě stojí za návštěvu.

Stezka je dlouhá 8,5 kilometru a na její trasu se vešlo celkem 10 zastavení s informačními tabulemi, jejichž prostřednictvím se návštěvníci seznámí především s historií obce a vývojem a rolí lázeňství. Nechybí ani dobové fotografie.

Trasa není nijak náročná a překonává jen malé převýšení, snadno ji tedy zvládnou i rodiny s dětmi, projet se dá i na kole. Kdo by si chtěl procházku o neco prodloužit, může od čtvrtého zastavení v Sedle na Pomezí uhnout na zelenou a jít až k Jeskyním na Pomezí, které jsou odsud vzdálené asi 700 metrů.

Naučná stezka začíná u informačního centra s Muzeem Johanna Schrotha v Dolní Lipové, a tak komu by informace načerpané na trase nestačily, může si znalosti doplnit ještě tady. Muzeum se nachází hned pod nádražím, údajně jedním z nejhezčích u nás, snadno se sem tedy dostanou i ti, kteří nemají k dispozici vlastní dopravu.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Lipová-lázně
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.22818, 17.13092)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Naučná stezka Johanna Schrotha

0.9 km
Ski areál Miroslav
Lyžování

U obce Lipová-lázně ve Slezsku leží na území Jeseníků rodinný Ski areál Miroslav. V lyžařském středisku se návštěvníci mohou těšit na dvě mírné a jednu středně obtížnou s...

Lipová-lázně
1.0 km
Wellness v hotelu Helios
Koupání

V Jeseníkách v rekreační oblasti Lipová - lázně jen několik kilometrů od města Jeseník se nachází wellness komplex Helios.

Jeho centrem je krytý vyhřívaný bazén o délce ...

Lipová-lázně
2.1 km
Jeskyně Na Pomezí
Jeskyně

V okrese Šumperk nedaleko obce Lipová-lázně se rozkládá největší zpřístupněný systém jeskyní vzniklých rozpouštěním mramoru u nás.

Jeskyně v oblasti byly díky těžbě mram...

Lipová-lázně
2.3 km
Kontaktní ZOO Faunapark
Zoologické a botanické zahrady

Mezi Horní Lipovou a Lipovou-lázně ve Slezsku se jen co by kamenem dohodil od hranic s Polskem, rozkládá zoologická zahrada, kde si užijí spoustu legrace nejen rodiny s d...

Lipová-lázně
3.4 km
Vyhlídka Medvědí kámen
Rozhledny

Severně od Lázní Jeseník se v pásmu Studničního vrchu nachází skupina skal známá jako Medvědí kámen. Skaliska tady byla opatřena železným zábradlím a vznikla tak pěkná vy...

Jeseník
3.7 km
Lušticí hledačka Lesní bar
Jiné atrakce

Navštivte originální samoobslužný bar uprostřed lesů na pomezí Jeseníků a Rychlebských hor.

Pivo i limo tu chladí horský potůček, můžete posedět u ohně, opéct si špekáč...

Lipová-lázně
4.0 km
Obří skály
Turistika

Obří skály jsou rozsáhlým skalním útvarem v blízkosti vrcholu hory Šerák nedaleko města Jeseníku. Až do konce 70. let 20. století byly Obří skály po dlouhá desetiletí zak...

Ostružná
4.3 km
Rodný dům V. Priessnitze
Muzea a historie

Ve slezském Jeseníku, jen co by kamenem dohodil od hranic Česka s Polskem, stojí přímo v areálu unikátních Priessnitzových léčebných lázní rodný dům jejich zakladatele.

...
Jeseník