Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.

Severně od Lázní Jeseník se v pásmu Studničního vrchu nachází skupina skal známá jako Medvědí kámen. Skaliska tady byla opatřena železným zábradlím a vznikla tak pěkná vyhlídka.

Vyhlídka v nadmořské výšce 907 metrů nabízí nádherné pohledy na hlavní hřeben Rychlebských hor, na okolí Žulové a Vápenné a Hrubý Jeseník s horou Šerák. Komu by to nestačilo, najde asi o 200 metrů níž další - Thyllovu - vyhlídku.

K Medvědímu kameni vede zeleně značená turistická trasa z Lázní Jeseník k jeskyním Na Pomezí. Cesta jde kolem historických lázeňských pramenů a je dlouhá asi 4 kilometry. Jít se dá také ze zastávky v Lipové, a to po žluté lázeňským okruhem a následně po modré, připravit se je ale třeba na pořádné stoupání. Do Lipové Lázní i do Jeseníka jezdí vlak, a tak se za překrásnými výhledy mohou vypravit i ti, kteří nemají k dispozici vlastní dopravu.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Jeseník
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.25676, 17.14877)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Vyhlídka Medvědí kámen

1.4 km
Jeskyně Na Pomezí
Jeskyně

V okrese Šumperk nedaleko obce Lipová-lázně se rozkládá největší zpřístupněný systém jeskyní vzniklých rozpouštěním mramoru u nás.

Jeskyně v oblasti byly díky těžbě mram...

Lipová-lázně
3.3 km
Rodný dům V. Priessnitze
Muzea a historie

Ve slezském Jeseníku, jen co by kamenem dohodil od hranic Česka s Polskem, stojí přímo v areálu unikátních Priessnitzových léčebných lázní rodný dům jejich zakladatele.

...
Jeseník
3.3 km
Naučná stezka Vincenze Priessnitze
Jiné atrakce

V Lázních Jeseník ve Slezsku se návštěvníci mohou projít nádhernou krajinou a ještě se při tom seznámit se zakladatelem prvního vodoléčebného ústavu na světě.

Naučná s...

Jeseník
3.4 km
Wellness centrum Priessnitzovy lázně
Koupání

V nádherném prostředí podhůří hor se nachází Léčebné lázně Jeseník, založené na Priessnitzových tradičních procedurách. Nabídnou vám tady však i trochu exotiky Indonésie ...

Jeseník
3.4 km
Naučná stezka Johanna Schrotha
Turistika

V Lipové-lázních západně od Jeseníku ve Slezsku se milovníci poznání mohou těšit na zajímavou naučnou stezku. Naučná stezka Johanna Schrotha byla otevřena teprve před něk...

Lipová-lázně
4.1 km
Wellness v hotelu Helios
Koupání

V Jeseníkách v rekreační oblasti Lipová - lázně jen několik kilometrů od města Jeseník se nachází wellness komplex Helios.

Jeho centrem je krytý vyhřívaný bazén o délce ...

Lipová-lázně
4.1 km
Rychlebské zatopené lomy
Turistika

V okolí Žulové, Vápenné a Vidnavy nedaleko Jeseníku se nacházejí žulové Rychlebské zatopené lomy, jedna z mnoha turistických zajímavostí oblasti Rychlebských hor.

Arcibi...

Vápenná
4.3 km
Zřícenina hradu Kaltenštejn
Zříceniny

Kaltenštejn je zřícenina slezského hradu ze 13. století. Roku 1441 se Kaltenštejn stal svědkem násilných událostí, když se ho zmocnil rytíř Zikmund Rachna. Ten unesl dcer...

Černá Voda