Kontakt
  • GPS: 50.08576, 15.66796
Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 3 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 3 hodiny.

U Lázní Bohdaneč severně od Pardubic najdou návštěvníci východních Čech hezkou naučnou stezku, která je provede kolem dvou rybníků - Bohdanečského a Matky.

Naučná stezka Bohdanečský rybníktři větve a vede kolem pozůstatku rozsáhlé soustavy středověkých rybníků, které jsou dnes se svým okolím přírodní památkou chránící nejen samotné rybníky, ale také rákosiny, mokřady, podmáčené louky a lesní porosty. Ty jsou totiž domovem mnoha druhů vzácných druhů rostlin a živočichů a také hnízdištěm vodních ptáků.

Západní větev stezky, dlouhá asi 1,5 kilometru, vede na zarostlou hráz Bohdanečského rybníka a seznamuje s rybníkářstvím na Pardubicku i faunou a florou oblasti. Severní jde až na Polákův poloostrov s pozorovací věží a informuje o vodním ptactvu, ta poslední, východní, dlouhá 3 kilometry, pak o zvířatech a rostlinách rákosin, nepodmáčených lesů, podmáčených olšin a vrbin a luk.

Všechny tři větve naučné stezky začínají u silnice od města Lázně Bohdaneč u sochy svatého Jana Nepomuckého nedaleko výpusti Bohdanečského rybníka a jsou nenáročné, takže je hravě zvládnou i rodiny s dětmi. Dojet se sem dá autem, do Lázní Bohdaneč jezdí ale také autobus.

Může se Vám hodit: ubytování Lázně Bohdaneč
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.08576, 15.66796)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Naučná stezka Bohdanečský rybník

1.5 km
Wellness Lázně Bohdaneč
Koupání

Jen 8 kilometrů od Pardubic v krásné krajině polabské nížiny najdete léčebné lázně Bohdaneč. Minerální voda - alkalická kyselka ~~, která lázně zásobuje, pochází ze dvou ...

Lázně Bohdaneč
8.7 km
Romantický let v balónu pro dva
Jiné atrakce

Vydejte se do oblak v proutěném koši pod obřím balónem, který pohání horký vzduch a vzdušné proudy. Let balónem je čistokrevná romantika a celý koš budete mít jen sami pr...

Pardubice
8.9 km
Lanové centrum PROUD Pardubice
Adrenalinové atrakce

V Pardubicích na Cihelně ve východních Čechách se nachází atrakce, při jejímž zdolávání si přijdou nas své především milovníci adrenalinu.

Na ně tady čeká Lanové centrum...

Pardubice
9.0 km
Koupaliště Cihelna
Koupání

V Pardubicích najdete 50metrový plavecký bazén, skokanský bazén s můstkem, relaxační bazén a bazén pro děti. Těšte se na atrakce, jako jsou 25 metrů dlouhé paralelní sklu...

Pardubice
9.1 km
Zážitkový let balónem
Adrenalinové atrakce

Balónové létání je romantika a dobrodružství v jednom zážitku. Vidět pole, lesy, hrady, jezera a městečka z ptačí perspektivy má své nezaměnitelné kouzlo.

Celý zážitek ...

Pardubice
9.2 km
Východočeské muzeum na zámku v Pardubicích
Hrady a zámky

Ve východočeských Pardubicích stojí zámek, který je domovem městského muzea.

Pardubický zámek se nachází na místě panského sídla ze 13. a vodního hradu ze 14. století. V...

Pardubice
9.7 km
Muzeum perníku
Jiné atrakce

Severně od Pardubic na úpatí Kunětické hory sídlí v Rábech v Lovčím zámečku z roku 1882 "Perníková chaloupka" se zajímavým Muzeem perníku.

Na návštěvníky tady čeká expoz...

Ráby
10.0 km
AquaCentrum Pardubice
Koupání

V největším aquaparku ve východních Čechách si na své přijde opravdu každý. Najdete zde 50metrový plavecký bazén i aqua zónu s atrakcemi, jako jsou například divoká řeka,...

Pardubice