Kontakt
  • GPS: 50.08576, 15.66796
Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 3 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 3 hodiny.

U Lázní Bohdaneč severně od Pardubic najdou návštěvníci východních Čech hezkou naučnou stezku, která je provede kolem dvou rybníků - Bohdanečského a Matky.

Naučná stezka Bohdanečský rybníktři větve a vede kolem pozůstatku rozsáhlé soustavy středověkých rybníků, které jsou dnes se svým okolím přírodní památkou chránící nejen samotné rybníky, ale také rákosiny, mokřady, podmáčené louky a lesní porosty. Ty jsou totiž domovem mnoha druhů vzácných druhů rostlin a živočichů a také hnízdištěm vodních ptáků.

Západní větev stezky, dlouhá asi 1,5 kilometru, vede na zarostlou hráz Bohdanečského rybníka a seznamuje s rybníkářstvím na Pardubicku i faunou a florou oblasti. Severní jde až na Polákův poloostrov s pozorovací věží a informuje o vodním ptactvu, ta poslední, východní, dlouhá 3 kilometry, pak o zvířatech a rostlinách rákosin, nepodmáčených lesů, podmáčených olšin a vrbin a luk.

Všechny tři větve naučné stezky začínají u silnice od města Lázně Bohdaneč u sochy svatého Jana Nepomuckého nedaleko výpusti Bohdanečského rybníka a jsou nenáročné, takže je hravě zvládnou i rodiny s dětmi. Dojet se sem dá autem, do Lázní Bohdaneč jezdí ale také autobus.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Lázně Bohdaneč
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.08576, 15.66796)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Naučná stezka Bohdanečský rybník

1.5 km
Wellness Medical Spa
Koupání

Jen 8 kilometrů od Pardubic v krásné krajině polabské nížiny najdete léčebné lázně Bohdaneč. Minerální voda - alkalická kyselka, která lázně zásobuje, pochází ze dvou vrt...

Lázně Bohdaneč
9.0 km
Koupaliště Cihelna
Koupání

KOUPALIŠTĚ JE MOMENTÁLNĚ Z DŮVODU REKONSTRUKCE ZAVŘENO. PLÁNOVANÉ OTEVŘENÍ JE V ROCE 2024.

V Pardubicích najdete 50metrový plavecký bazén, skokanský bazén s můstkem, rel...

Pardubice
9.1 km
Vyhlídkový let balónem Pardubice
Adrenalinové atrakce

Romantika a dobrodružství spjaté v jediném nezapomenutelném zážitku - to je balónové létání! Představte si, jak se vznášíte vysoko nad zemí a pod vámi se rozprostírají ma...

Pardubice
9.2 km
Východočeské muzeum na zámku v Pardubicích
Hrady a zámky

Ve východočeských Pardubicích stojí zámek, který je domovem městského muzea.

Pardubický zámek se nachází na místě panského sídla ze 13. a vodního hradu ze 14. století. V...

Pardubice
9.5 km
Privátní let balónem na Pardubicku
Jiné atrakce

Představte si, jak se vznášíte v oblacích pod obřím balónem, který pohání horký vzduch a vzdušné proudy. Let s balónem představuje autentickou romantiku. Celý koš bude je...

Pardubice
9.7 km
Muzeum perníku
Jiné atrakce

Severně od Pardubic na úpatí Kunětické hory sídlí v Rábech v Lovčím zámečku z roku 1882 "Perníková chaloupka" se zajímavým Muzeem perníku.

Na návštěvníky tady čeká expoz...

Ráby
10.0 km
AquaCentrum Pardubice
Koupání

V největším aquaparku ve východních Čechách si na své přijde opravdu každý. Najdete zde 50metrový plavecký bazén i aqua zónu s atrakcemi, jako jsou například divoká řeka,...

Pardubice
10.3 km
Hrad Kunětická Hora
Hrady a zámky

V severovýchodních Čechách nedaleko od Pardubic stojí na kopci stejného jména hrad Kunětická Hora, známý z televizního seriálu Arabela.

Hrad byl vystavěn v první polovin...

Ráby