Kontakt
  • Bijadla, Merklín
Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.

V Merklíně jihozápadně od Plzně najdou návštěvníci netradiční Naučnou stezku Bijadla. Ta vznikla v nevyužitém prostoru bývalého zemědělského družstva v historické lokalitě Merklína u Přeštic zvané Bijadla.

Otevřela se po částečné rekonstrukci opuštěných a chátrajících budov a hal pro chov zvířat, ve kterých našla domov zajímavá expozice o přírodě, zvěři a myslivosti. Zájemci si tady mohou prohlédnout vypreparovanou zvěř, trofeje, vzorky dřevin, ukázky typických přírodních prostředí a fauny, ale také výstavu zemědělství a starých řemesel se stroji, nástroji a povozy.

Součástí areálu jsou ale také venkovní výběhy s jeleny, daňky, muflony, divokými prasaty, bažanty, kachnami, holuby nebo divokými králíky.

V nabídce je prohlídka s průvodcem, ale k dispozici jsou tady také sociální zařízení a občerstvení. Návštěvy se nemusí bát ani senioři a rodiče s dětmi - naučná stezka je bezbariérová. Naučná stezka Bijadla se nachází hned u silnice, a tak se dá autem přijet až k ní.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Merklín (okres Plzeň-jih)
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.56504, 13.18629)
Google mapy (navigace)
Anonym • čvc 2023
Přidané fotografie:
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Naučná stezka Bijadla

6.6 km
Rozhledna Křížový vrch
Rozhledny

V okrese Plzeň se u Chotěšova nachází Křížový vrch, poutní místo s kostelem. Ten je dnes přestavěn na rozhlednu, která je pro návštěvníky otevřena v turistické sezóně.

K...

Chotěšov
9.6 km
Zatopený lom Hradec
Koupání

V obci Hradec jihozápadně od Plzně se v údolí Toušovského potoka nachází zatopený lom Hradec u Stoda. Před třiceti lety se tady těžil kámen, dnes se návštěvníci mohou těš...

Hradec
10.4 km
Dům historie Přešticka
Muzea a historie

V Přešticích jižně od Plzně se nachází muzeum, které se zaměřuje na obchod, řemesla a živnosti v oblasti především z první poloviny 20. století.

V přízemí Domu historie ...

Přeštice
10.4 km
Muzeum techniky a řemesel
Muzea a historie

V Kolovči, jen co by kamenem dohodil od Klatov v západních Čechách, má svůj domov Muzeum techniky a řemesel, které patří k jedněm z nejrozsáhlejších svého druhu u nás.

N...

Koloveč
10.8 km
Zámek Chudenice
Hrady a zámky

V jihočeských Chudenicích, bráně na Šumavu, stojí zámek, jehož historie spadá až do 13. století.

Tehdy byla na jeho místě založena gotická tvrz, později přestavěná na tz...

Chudenice
11.7 km
Americká zahrada
Zoologické a botanické zahrady

Asi 2 kilometry od obce Chudenice jihozápadně od Plzně najdou návštěvníci zajímavou zahradu. Americká zahrada byla založena už v roce 1828 a dnes je národní přírodní pamá...

Chudenice
11.8 km
Rozhledna Bolfánek
Rozhledny

Nedaleko obce Chudenice stojí na vrchu Žďár 45metrová rozhledna Bolfánek. Dříve byste na jejím místě našli kapličku připomínající svatého Wolfganga, řezenského biskupa, k...

Chudenice
12.0 km
Hrad Švihov
Hrady a zámky

V jihozápadních Čechách v okrese Klatovy stojí gotický vodní hrad, poprvé zmiňovaný ve druhé polovině 14. století, známý z pohádky Tři oříšky pro Popelku.

Na konci 15. s...

Švihov