Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 1 hodina.
Časová náročnost je přibližně 1 hodina.

Asi 2 kilometry od obce Chudenice jihozápadně od Plzně najdou návštěvníci zajímavou zahradu. Americká zahrada byla založena už v roce 1828 a dnes je národní přírodní památkou, která chrání nejucelenější soubor dřevin ze Severní Ameriky v České republice.

Milovníci dřevin se v Chudenicích, které byly původně "jen" zásobárnou dřevin pro nedaleký zámek, mohou těšit na překrásné arboretum, kde se na rozloze bezmála 2 hektarů dobře daří 200 druhům listnatých i jehličnatých stromů jako například douglasce tisolisté, Černínově douglasce, dřínu květnatému, zeravu obrovskému nebo zeravinci japonskému.

Americká zahrada se nachází hned pod rozhlednou Bolfánek, a tak by bylo její návštěvu škoda nespojit s hezkými výhledy do širokého okolí.

Autem je možné přijet až k zámku Lázeň, kde je k dispozici parkoviště. Odtud je to pak hezká procházka lesním komplexem Žďár. Parkovat se dá ale například také u kostela svaté Anny s chudenickým hřbitovem.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Chudenice
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.46188, 13.15838)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Americká zahrada

0.4 km
Rozhledna Bolfánek
Rozhledny

Nedaleko obce Chudenice stojí na vrchu Žďár 45metrová rozhledna Bolfánek. Dříve byste na jejím místě našli kapličku připomínající svatého Wolfganga, řezenského biskupa, k...

Chudenice
1.4 km
Zámek Chudenice
Hrady a zámky

V jihočeských Chudenicích, bráně na Šumavu, stojí zámek, jehož historie spadá až do 13. století.

Tehdy byla na jeho místě založena gotická tvrz, později přestavěná na tz...

Chudenice
3.1 km
Zřícenina hradu Pušperk
Zříceniny

Pušperk je zřícenina hradu ze 13. století, která se nachází na mírném zalesněném kopci u vsi Pušperk. Těsně pod hradem vedla starodávná zemská silnice, zprostředkující sp...

Poleň
4.7 km
Muzeum techniky a řemesel
Muzea a historie

V Kolovči, jen co by kamenem dohodil od Klatov v západních Čechách, má svůj domov Muzeum techniky a řemesel, které patří k jedněm z nejrozsáhlejších svého druhu u nás.

N...

Koloveč
5.8 km
Zřícenina hradu Netřeb
Zříceniny

Asi 1,5 kilometru od obce Kanice u Domažlic v západních Čechách se na zalesněném hřebeni rozkládá zřícenina hradu Netřeb.

Hrad byl založen ve 14. století a vystřídal víc...

Kanice
8.5 km
Zřícenina hradu Nový Herštejn
Zříceniny

Nový Herštejn je hradní zřícenina ze 13. století na zalesněném stejnojmenném kopci. V 15. století začal jeden z majitelů plenit bavorské statky. Bavoři proto podnikli voj...

Němčice
8.6 km
Tupadelské skály
Turistika

U vsi Tupadly asi 4 kilometry na západ od Klatov se v západních Čechách nachází Tupadelské skály (455-490 m n. m.).Tmavošedé až černé horniny obnažené zvětráváním jsou po...

Klatovy
9.4 km
Hrad Švihov
Hrady a zámky

V jihozápadních Čechách v okrese Klatovy stojí gotický vodní hrad, poprvé zmiňovaný ve druhé polovině 14. století, známý z pohádky Tři oříšky pro Popelku.

Na konci 15. s...

Švihov