Kontakt
  • GPS: 49.48699, 13.10692
Popis atrakce

V Kolovči, jen co by kamenem dohodil od Klatov v západních Čechách, má svůj domov Muzeum techniky a řemesel, které patří k jedněm z nejrozsáhlejších svého druhu u nás.

Návštěvníci se tady mohou těšit na 67 kompletních dílen, které jim představí jednotlivé živnosti, zastoupené jak na vesnici, tak ve městě. Seznámí se tak s profesemi řezníka, pekaře, cukráře, bednáře, sedláře, ale také hodináře. Podívají se k holiči nebo hostinskému, ale také do řeznictví nebo koloniálního obchodu.

Muzeum dále doplňuje 12 technických expozic, ve kterých jsou k vidění hodiny a hrací stroje, kočárky a hračky, elektropřístroje, zařízení kuchně, pasti na zvářata, ale také hasičská zbrojnice.

Naprostým unikátem je pak "Mlýn na báby", mlýn na parní a větrný pohon, který slouží k na­vrácení mládí, ale také aktivní hrnčířská dílna rodiny Volfů.

ubytování okres Domažlice
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.48699, 13.10692)
Google mapy (navigace)
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Muzeum techniky a řemesel

3.3 km
Zřícenina hradu Netřeb
Zříceniny

Asi 1,5 kilometru od obce Kanice u Domažlic v západních Čechách se na zalesněném hřebeni rozkládá zřícenina hradu Netřeb.

Hrad byl založen ve 14. století a vystřídal víc...

Kanice
5.0 km
Rozhledna Bolfánek
Rozhledny

Nedaleko obce Chudenice stojí na vrchu Žďár 45metrová rozhledna Bolfánek. Dříve byste na jejím místě našli kapličku připomínající svatého Wolfganga, řezenského biskupa, k...

Chudenice
5.3 km
Zámek Chudenice
Hrady a zámky

V jihočeských Chudenicích, bráně na Šumavu, stojí zámek, jehož historie spadá až do 13. století.

Tehdy byla na jeho místě založena gotická tvrz, později přestavěná na tz...

Chudenice
6.6 km
Zřícenina hradu Pušperk
Zříceniny

Pušperk je zřícenina hradu ze 13. století, která se nachází na mírném zalesněném kopci u vsi Pušperk. Těsně pod hradem vedla starodávná zemská silnice, zprostředkující sp...

Poleň
8.6 km
Zřícenina hradu Nový Herštejn
Zříceniny

Nový Herštejn je hradní zřícenina ze 13. století na zalesněném stejnojmenném kopci. V 15. století začal jeden z majitelů plenit bavorské statky. Bavoři proto podnikli voj...

Němčice
10.1 km
Koupaliště Kdyně
Koupání

Centrum vodní zábavy Kdyně nabízí velký bazén rozdělený na plaveckou část se třemi 25metrovými drahami a část s vodními atrakcemi.

Tou hlavní je 60metrový tobogan řízený...

Kdyně
10.4 km
Rozhledna a chata Koráb
Rozhledny

Na vrcholu Koráb u Kdyně stojí v Chudenické vrchovině stejnojmenná chata s rozhlednou.

Zatímco z 50metrové kovové rozhledny (která je současně vysílačem) s vyhlídkovou p...

Kdyně
10.5 km
Zřícenina hradu Rýzmberk
Zříceniny

Rýzmberk je zřícenina hradu ze 13. století. Jméno Rýzmberk bylo (dle módy) německé a znamenalo Obří či Obrovu horu. Název odpovídal skutečnosti, neboť hrad se tyčil nad m...

Kdyně