Kontakt
  • Kostelní 44, Holešovice , Praha
Popis atrakce

Na pražské Letné sídlí ve funkcionalistické budově ze 30. let minulého století muzeum, jehož počátky sahají až do roku 1891.

Národní zemědělské muzeum si pro své návštěvníky připravilo celou řadu stálých expozic. Interaktivní, dynamická a moderní expozice “Zemědělství” se věnuje historii zemědělství i koloběhu hospodářského roku. K vidění jsou zde ruchadlo bratří Veverků i řada vycpaných hospodářských zvířat.

Expozice “Gastronomie” nabízí gastronomickou hernu, kde si děti vyzkouší nakupování, vaření a zacházení s potravinami a seznámí se i s kuchyní našich babiček.

Expozice “Voda v krajině” seznamuje s významem a rolí vody v našem životě, nechybí expozice “Myslivosti” a “Rybářství”. Na dvacet typů tuzemských i zahraničních traktorů od roku 1917 do roku 1953 představuje výstava “Jede traktor”.

Kdo se chce pokochat nádhernými výhledy na Prahu, měl by vystoupat na střechu muzea s vyhlídkovou terasou “Živá zahrada”.

otevírací doba a vstupné

Mapa
Turistická mapa (GPS 50.09711, 14.42325)
Google mapy (navigace)

Nejbližší tipy na výlet v okolí Národní zemědělské muzeum Praha

0.1 km
Národní technické muzeum
Muzea a historie

Na pražské Letné sídlí Národní technické muzeum, největší muzeum se sbírkami technického charakteru u nás. Muzeum bylo založeno už v roce 1908 a dnes nabízí návštěvníkům ...

Praha - Holešovice
0.7 km
Židovské muzeum
Muzea a historie

Na pražském Josefově sídlí jedno z největších a nejstarších židovských muzeí na světě a jedno z vůbec nejnavštěvovanějších muzeí u nás.

Židovské muzeum bylo založeno už ...

Praha - Josefov
0.7 km
Poštovní muzeum
Muzea a historie

V Praze na Starém Městě sídlí v barokním domě ze 17. století přímo na břehu Vltavy muzeum, které ocení především filatelisté.

Poštovní muzeum vystavuje rozsáhlou sbírku č...

Praha - Staré Město
1.0 km
Uměleckoprůmyslové muzeum v Praze
Muzea a historie

Naproti Rudolfinu v Praze 1 sídlí v historické budově ze 17. století Uměleckoprůmyslové muzeum, založené už v roce 1885.

Muzeum se otevřelo po náročné tříleté rekonstrukc...

Praha - Josefov
NaVylet.cz