Kontakt
  • GPS: 50.09055, 14.42139
Popis atrakce

Na pražském Josefově sídlí jedno z největších a nejstarších židovských muzeí na světě a jedno z vůbec nejnavštěvovanějších muzeí u nás.

Židovské muzeum bylo založeno už v roce 1906 a ve svých sbírkách má na 40 tisíc předmětů a 100 tisíc knih, většina z nich přitom pochází s vlastnictví rodin vyvražděných v době holokaustu.

Muzeum prezentuje život a historii Židů v Čechách a na Moravě a domovem mu jsou pražské synagogy - Maiselova, Pinkasova, Španělská, Klausova a Smíchovská - a další židovské objekty, jako jsou Obřadní síň pražského pohřebního bratrstva, Starý židovský hřbitov a Galerie Roberta Guttmanna.

Návštěvníci se mohou těšit na celou řadu stálých expozic, mezi nimi Dějiny Židů v Čechách a na Moravě v 19.-20. století, Židé v českých zemích, 10.-18. století, Stříbro českých synagog, Židovské tradice a zvyky I a II nebo Památník českých a moravských obětí šoa. Nechybí ani dětské kresby z Terezína z let 1942-1944.

Židovský hřbitov byl založen v polovině 15. století, čítá na 12 tisíc náhrobních kamenů a patří k nejstarším židovským pohřebištím na světě.

Židovské muzeum pořádá celou řadu akcí a programů nejen pro dospělé, ale i pro děti.

ubytování Praha - Josefov
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.09055, 14.42139)
Google mapy (navigace)
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Židovské muzeum

0.4 km
Muzeum voskových figurin Grévin
Muzea a historie
Praha - Staré Město
0.4 km
Muzeum voskových figurín Wax Museum
Muzea a historie

V Praze na Starém Městě má svoji adresu Muzeum voskových figurín Wax Museum, kde se návštěvníci mohou tváří v tvář setkat se svými oblíbenými hrdiny, umělci a dalšími zná...

Praha - Staré Město
0.4 km
Uměleckoprůmyslové muzeum v Praze
Muzea a historie

Naproti Rudolfinu v Praze 1 sídlí v historické budově ze 17. století Uměleckoprůmyslové muzeum, založené už v roce 1885.

Muzeum se otevřelo po náročné tříleté rekonstruk...

Praha - Josefov
0.5 km
Minigolf Kotva
Jiné atrakce

První indoor minigolf v Praze. Zábava pro jednotlivce, randící páry, skupiny, školy i jako prostředí originálních oslav či firemních akcí. U nás naleznete to nejlepší, co...

Praha - Krč
0.5 km
Muzeum hraček
Muzea a historie

V paláci Clam-Gallas v městské části Praha 1 sídlí Muzeum hraček s rozsáhlou sbírkou, jejíž součástí jsou i předměty z rodinné kolekce filmaře a karikaturisty Ivana Steig...

Praha - Staré Město
0.6 km
Poštovní muzeum
Muzea a historie

V Praze na Starém Městě sídlí v barokním domě ze 17. století přímo na břehu Vltavy muzeum, které ocení především filatelisté.

Poštovní muzeum vystavuje rozsáhlou sbírku ...

Praha - Staré Město
0.7 km
Muzeum Karlova mostu
Muzea a historie

V původním Křižovnickém špitále a kostele svatého Ducha v Praze má své sídlo Muzeum Karlova mostu.

Návštěvníci se tady mohou těšit na expozici, která jim přiblíží mostní...

Praha - Staré Město
0.7 km
Muzeum komunismu
Muzea a historie

V centru Prahy na Starém Městě sídlí muzeum, věnované jedné z význačných etap vývoje naší země, kterou rámují únorový puč v roce 1948 a listopad 1989, takzvaná Sametová r...

Praha - Staré Město