Kontakt
  • GPS: 50.09055, 14.42139
Popis atrakce

Na pražském Josefově sídlí jedno z největších a nejstarších židovských muzeí na světě a jedno z vůbec nejnavštěvovanějších muzeí u nás.

Židovské muzeum bylo založeno už v roce 1906 a ve svých sbírkách má na 40 tisíc předmětů a 100 tisíc knih, většina z nich přitom pochází s vlastnictví rodin vyvražděných v době holokaustu.

Muzeum prezentuje život a historii Židů v Čechách a na Moravě a domovem mu jsou pražské synagogy - Maiselova, Pinkasova, Španělská, Klausova a Smíchovská - a další židovské objekty, jako jsou Obřadní síň pražského pohřebního bratrstva, Starý židovský hřbitov a Galerie Roberta Guttmanna.

Návštěvníci se mohou těšit na celou řadu stálých expozic, mezi nimi Dějiny Židů v Čechách a na Moravě v 19.-20. století, Židé v českých zemích, 10.-18. století, Stříbro českých synagog, Židovské tradice a zvyky I a II nebo Památník českých a moravských obětí šoa. Nechybí ani dětské kresby z Terezína z let 1942-1944.

Židovský hřbitov byl založen v polovině 15. století, čítá na 12 tisíc náhrobních kamenů a patří k nejstarším židovským pohřebištím na světě.

Židovské muzeum pořádá celou řadu akcí a programů nejen pro dospělé, ale i pro děti.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Praha
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.09055, 14.42139)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Židovské muzeum

0.3 km
Uměleckým kovářem na zkoušku
Jiné atrakce

K řemeslu uměleckého kováře, které je staré jako lidstvo samo, se pojí specifická úcta. Umělečtí kováři mají úžasnou představivost, schopnost krotit oheň a vytvářet jedin...

Praha - Staré Město
0.3 km
Dům U Zlatého prstenu
Muzea a historie

Muzeum v Domě U Zlatého prstenu v srdci Prahy vám přináší unikátní zážitek z prohlídky jedné z nejstarších původních budov v historickém centru města.

Expozice v muzeu v...

Praha - Staré Město
0.4 km
Muzeum voskových figurin Grévin
Muzea a historie

V Praze 1 v historickém centru hlavního města si na své přijdou milovníci čokolády i ti, kteří vždycky chtěli stanout po boku slavných osobností. Splnit svůj sen si mohou...

Praha - Staré Město
0.4 km
Uměleckoprůmyslové muzeum v Praze
Muzea a historie

Naproti Rudolfinu v Praze 1 sídlí v historické budově ze 17. století Uměleckoprůmyslové muzeum, založené už v roce 1885.

Muzeum se otevřelo po náročné tříleté rekonstruk...

Praha - Josefov
0.4 km
Staroměstská radnice s orlojem
Muzea a historie

V Praze 1 - Starém Městě stojí na Staroměstském náměstí jedna z nejdůležitějších a nejznámějších památek hlavního města České republiky, Staroměstská radnice. Radnice vzn...

Praha - Staré Město
0.4 km
Muzeum voskových figurín Madame Tussauds
Muzea a historie

V Praze na Starém Městě má svoji adresu Muzeum voskových figurín Madame Tussauds, kde se návštěvníci mohou tváří v tvář setkat se svými oblíbenými hrdiny, umělci a dalším...

Praha - Staré Město
0.5 km
Minigolf Kotva
Jiné atrakce

První indoor minigolf v Praze. Zábava pro jednotlivce, randící páry, skupiny, školy i jako prostředí originálních oslav či firemních akcí. U nás naleznete to nejlepší, co...

Praha - Krč
0.5 km
Clam-Gallasov palác
Jiné atrakce

Clam-Gallasův palác je jedním z vrcholných děl pražské barokní architektury a skvělou ukázkou barokního bydlení i způsobu života tehdejší aristokracie.

Muzeum města Prah...

Praha - Staré Město