Kontakt
  • GPS: 50.09746, 14.42492
Popis atrakce

Na pražské Letné sídlí Národní technické muzeum, největší muzeum se sbírkami technického charakteru u nás. Muzeum bylo založeno už v roce 1908 a dnes nabízí návštěvníkům na 14 stálých expozic a řadu dočasných výstav.

Muzeum má ve svých sbírkách na 70 tisíc předmětů, jejichž prostřednictvím představuje vývoj vědy a techniky v Českých zemích. Mezi expozicemi jsou například Architektura, stavitelství a design, Astronomie, Doprava, Hornictví, Interkamera, Technika v domácnosti, Televizní studio nebo Uhelný a rudný důl.

Z těch nejzajímavějších exponátů za zmínku určitě stojí NW Präsident, nejstarší u nás vyrobený automobil, tři celosvětově unikátní vojenské letouny z doby první světové války nebo sextant Josta Bürgiho.

Součástí muzea je rozsáhlá knihovna s množstvím odborných svazků a k dispozici jsou samozřejmě také komentované prohlídky, přednášky nebo workshopy.

ubytování Praha - Holešovice
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.09746, 14.42492)
Google mapy (navigace)
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Národní technické muzeum

0.1 km
Národní zemědělské muzeum Praha
Muzea a historie

Na pražské Letné sídlí ve funkcionalistické budově ze 30. let minulého století muzeum, jehož počátky sahají až do roku 1891.

Národní zemědělské muzeum si pro své návštěv...

Praha - Holešovice
0.6 km
Poštovní muzeum
Muzea a historie

V Praze na Starém Městě sídlí v barokním domě ze 17. století přímo na břehu Vltavy muzeum, které ocení především filatelisté.

Poštovní muzeum vystavuje rozsáhlou sbírku ...

Praha - Staré Město
0.8 km
Židovské muzeum
Muzea a historie

Na pražském Josefově sídlí jedno z největších a nejstarších židovských muzeí na světě a jedno z vůbec nejnavštěvovanějších muzeí u nás.

Židovské muzeum bylo založeno už ...

Praha - Josefov
1.0 km
Minigolf Kotva
Jiné atrakce

První indoor minigolf v Praze. Zábava pro jednotlivce, randící páry, skupiny, školy i jako prostředí originálních oslav či firemních akcí. U nás naleznete to nejlepší, co...

Praha - Krč
1.0 km
Lapidárium Národního muzea
Muzea a historie

Na pražském výstavišti v Holešovicích má sídlo největší státní veřejně přístupná historická sbírka kamenosochařství a architektonické plastiky u nás.

Lapidárium Národníh...

Praha - Holešovice
1.0 km
Mořský svět
Zoologie a botanika

Mořský svět v Praze - Holešovicích je unikátní soukromý projekt, který vznikl v roce 2002. Můžete zde vidět více než 350 druhů živočichů a největší nádrž, kterou obývají ...

Praha - Holešovice
1.1 km
Muzeum voskových figurin Grévin
Muzea a historie
Praha - Staré Město
1.1 km
Muzeum komunismu
Muzea a historie

V centru Prahy na Starém Městě sídlí muzeum, věnované jedné z význačných etap vývoje naší země, kterou rámují únorový puč v roce 1948 a listopad 1989, takzvaná Sametová r...

Praha - Staré Město