Kontakt
  • GPS: 50.3535, 15.91351
Popis atrakce

V Jaroměři u Hradce Králové ve východních Čechách sídlí ve Wenkeově obchodním domě z let 1910-11 muzem, založené už v 80. letech 19. století.

Wenkeův dům, vystavěný podle návrhu známého architekta Josefa Gočára, je významnou památkou moderní architektury a na návštěvníky tady dnes čeká rozsáhlá sbírka artefaktů. Z prehistorického období a středověku pochází celá řada archeologických nálezů z regionu, 18. a 19. století pak dokumentuje sbírka etnografická. K vidění jsou tady obrazy, fotografie, plakáty, ale také fyzické předměty, jako jsou například militárie.

Ve správě jaroměřského muzea je také jedinečná pevnost Josefov, konkrétně její zásobovací úřad z konce 18. století, kde je zájemcům k dispozici expozice, která představuje historický vývoj Jaroměře a císařské pevnosti Josefova. Nechybí tady šest metrů dlouhý dřevěný člun z 11. století, dlažba z nejstarší jaroměřské ulice, modely pevnostních bran, ukázky dámské módy nebo malovaný lidový nábytek.

Muzeum v průběhu roku pořádá krátkodobé výstavy a přednášky a organizuje i programy pro školy.

Mapa
Turistická mapa (GPS 50.3535, 15.91351)
Google mapy (navigace)
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Městské muzeum v Jaroměři

0.0 km
Městské muzeum Josefov
Muzea a historie

Ve druhém patře bývalého zásobovacího úřadu pevnosti Josefov z konce 18. století sídlí v Jaroměři v severovýchodních Čechách Městské muzeum Josefov.

Návštěvníci se tady ...

Jaroměř
0.4 km
Plavecký areál Jaroměř
Koupání

V Jaroměři na návštěvníky čekají hned tři bazény: 50metrový plavecký bazén, dětský bazén o délce 22 metrů a malé dětské brouzdaliště. Voda v bazénech je vyhřívaná na příj...

Jaroměř
1.4 km
Železniční muzeum Výtopna
Muzea a historie

V Jaroměři ve východních Čechách má v bývalé výtopně parních lokomotiv z přelomu 19. a 20. století svůj domov jedno z největších železničních muzeí u nás.

V Železničním ...

Jaroměř
1.9 km
Pevnost Josefov
Muzea a historie

Nedaleko od Jaroměře severně od Hradce Králové stojí pevnost Josefov, unikátní obranný komplex, který za první světové války sloužil jako zajatecký tábor.

Barokní pevnos...

Jaroměř
4.7 km
Lázně Velichovky
Koupání

Lázně Velichovy jsou založeny na přírodním léčivém zdroji, kterým je nedaleké naleziště unikátní slatiny.

Mezi léčebnými procedurami najdete koupele (slatinné, uhličité ...

Velichovky
5.3 km
Hospital Kuks
Hrady a zámky

Až do roku 1938 fungoval jako zaopatřovací ústav pro válečné veterány, dnes je hospital Kuks, vypínající se na návrší nad řekou Labe, otevřen veřejnosti. Hospital byl vys...

Kuks
9.9 km
Muzeum Boženy Němcové v České Skalici
Muzea a historie

V České Skalici v severovýchodních Čechách sídlí v zrekonstruované budově historického Steidlerova hostince U Bílého lva první literární muzeum u nás.

Muzeum Boženy Němc...

Česká Skalice
11.4 km
Městské muzeum Dvůr Králové nad Labem
Muzea a historie

Ve Dvoře Králové nad Labem ve východních Čechách sídlí jediné muzeum svého druhu u nás.

Městské muzeum se věnuje historii výroby skleněných vánočních ozdob na Královédvo...

Dvůr Králové nad Labem