Kontakt
  • 432, Jaroměř
Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 1 hodina.
Časová náročnost je přibližně 1 hodina.

Muzeum magie v Jaroměři Vás zve na návštěvu o víkendech a svátcích od května do září. Není to jen nudné muzeum se starými a zaprášenými exponáty, kde se pochybuje, zda vůbec někdy fungovaly. Najdete tu spoustu zajímavých exponátů, ke kterým Vám průvodci řeknou mnoho zajímavostí. Pro nejmenší je tu pohádkové bludiště, které dokonce plní přání. Máme tu i originální maringotku starou 120 let a mnoho dalšího.

Samotné muzeum se dělí na tři části:

V první se klade asi nejdůležitější otázka: Proč, kde a jak vlastně magie vznikla. Zavítáme tak tedy až na úplný začátek mezi šamany, nadpřirozené bytosti a jevy o kterých se do dnes spekuluje a zahaluje je záclona neznáma.

Ve druhé části se dozvíte spoustu zajímavostí a faktů, které Vás provedou českým kouzelnictvím od úplného začátku, kdy kouzelníci jezdili s maringotkami od vesnice k vesnici až po dnešní profesionální show. Samozřejmě se ale podíváme i za hranice.

Ve třetí části pak uvidíte originální rekvizity, které jsou od světově známých kouzelníků, ale i malé, které si zvládnete i vyrobit doma.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Jaroměř
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.36186, 15.93481)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Muzeum magie Jaroměř

1.7 km
Plavecký areál Jaroměř
Koupání

V Jaroměři na návštěvníky čekají hned tři bazény: 50metrový plavecký bazén, dětský bazén o délce 22 metrů a malé dětské brouzdaliště. Voda v bazénech je vyhřívaná na příj...

Jaroměř
1.8 km
Městské muzeum Josefov
Muzea a historie

Ve druhém patře bývalého zásobovacího úřadu pevnosti Josefov z konce 18. století sídlí v Jaroměři v severovýchodních Čechách Městské muzeum Josefov.

Návštěvníci se tady ...

Jaroměř
1.8 km
Městské muzeum v Jaroměři
Muzea a historie

V Jaroměři u Hradce Králové ve východních Čechách sídlí ve Wenkeově obchodním domě z let 1910-11 muzem, založené už v 80. letech 19. století.

Wenkeův dům, vystavěný podl...

Jaroměř
2.8 km
Pevnost Josefov
Muzea a historie

Nedaleko od Jaroměře severně od Hradce Králové stojí pevnost Josefov, unikátní obranný komplex, který za první světové války sloužil jako zajatecký tábor.

Barokní pevnos...

Jaroměř
3.0 km
Železniční muzeum Výtopna
Muzea a historie

V Jaroměři ve východních Čechách má v bývalé výtopně parních lokomotiv z přelomu 19. a 20. století svůj domov jedno z největších železničních muzeí u nás.

V Železničním ...

Jaroměř
5.2 km
Hospital Kuks
Hrady a zámky

Až do roku 1938 fungoval jako zaopatřovací ústav pro válečné veterány, dnes je hospital Kuks, vypínající se na návrší nad řekou Labe, otevřen veřejnosti. Hospital byl vys...

Kuks
5.2 km
Naučná stezka Braunův Betlém
Turistika

U obce Hřibojedy mezi Hradcem Králové a Trutnovem se nachází naučná stezka, která zaujme hlavně milovníky betlémů a dalších uměleckých i historických památek. Naučná stez...

Kuks
5.4 km
Rentzovo muzeum barokního tisku
Muzea a historie

První a zároveň jediné muzeum věnované tvorbě Michaela Heinricha Rentze, Sporckova dvorního mědirytce, je situováno v Kuksu. Rentz, který se narodil v roce 1698 v Norimbe...

Kuks