Kontakt
  • Loretánské nám.7/100, Hradčany , Praha
Popis atrakce

V Praze na Hradčanech se na Loretánském náměstí nachází soubor cenných barokních staveb, které je možné prohlédnout si jako muzeum.

Centrem Lorety jsou loretánská kaple Panny Marie a kostel Narození Páně, v klenotnici je k vidění expozice z dějin řádu kapucínů.

Prohlídky objektů jsou individuální a je k nim možné zapůjčit audioprůvodce v několika jazycích, který návštěvníky provede celým areálem.

Při prohlídce se zájemci dozví spoustu informací o historii místa a významných dílech shromážděných v loretánských sbírkách a seznámí se také s příběhy některých známých pražských legend, které se k Loretě váží.

otevírací doba
vstupné

Mapa
Turistická mapa (GPS 50.0892, 14.39177)
Google mapy (navigace)

Nejbližší tipy na výlet v okolí Loreta muzejní

0.4 km
Premonstrátský klášter na Strahově
Muzea a historie

V Praze 1 na Strahově se rozkládá nejstarší premonstrátský klášter u nás, založený už v polovině 12. století. Klášter patří k jedněm s nejvýznamnějších architektonických ...

Praha - Hradčany
0.6 km
Muzeum městské hromadné dopravy
Muzea a historie

V Praze 6, Střešovicích, má v bývalé tramvajové vozovně z roku 1909 svůj domov jedinečná sbírka památek z historie pražské městské hromadné dopravy v Praze.

Návštěvníci s...

Praha - Střešovice
0.7 km
Chrám sv. Víta, Václava a Vojtěcha
Sakrální pamětihodnosti

Katedrála sv. Víta v Praze představuje absolutní vrchol gotické architektury v ČR. Je největším a nejvýznamnějším pražským chrámem. Kromě bohoslužeb se zde odehrávaly i k...

Praha - Malá Strana
0.7 km
Pražský hrad
Hrady a zámky

V samém centru Prahy se vysoko nad řekou Vltavou na vrchu Opyš k nebi vypíná Pražský hrad, dřívější sídlo českých knížat a králů, dnešní sídlo prezidenta republiky a jede...

Praha - Malá Strana
NaVylet.cz