Kontakt
  • GPS: 50.08354, 14.39505
Popis atrakce

Už na konci 19. století byla na pražském vrchu Petřín otevřena rozhledna, která se svým designem inspirovala u pařížské Eiffelovy věže.

Petřínská rozhledna je vysoká skoro 64 metrů a jejím středem vede výtah. Kdo si chce protáhnout nohy, může nahoru vystoupat po celkem 299 schodech. Kochat se nádhernými výhledy na Prahu a za příznivého počasí dokonce celé Čechy je možné hned ze dvou plošin.

Komu se nechce šlapat na vrchol Petřín, může se sem svézt lanovkou. Děti i dospělí si užijí spoustu legrace v zrcadlovém bludišti, a kdo se chce něco dozvědět o Járovi Cimrmanovi, známém českém géniovi, měl by navštívit výstavu v přízemí rozhledny.

otevírací doba rozhledny

Mapa
Turistická mapa (GPS 50.08354, 14.39505)
Google mapy (navigace)

Nejbližší tipy na výlet v okolí Petřínská rozhledna

0.5 km
Premonstrátský klášter na Strahově
Muzea a historie

V Praze 1 na Strahově se rozkládá nejstarší premonstrátský klášter u nás, založený už v polovině 12. století. Klášter patří k jedněm s nejvýznamnějších architektonických ...

Praha - Hradčany
0.7 km
Loreta muzejní
Sakrální pamětihodnosti

V Praze na Hradčanech se na Loretánském náměstí nachází soubor cenných barokních staveb, které je možné prohlédnout si jako muzeum.

Centrem Lorety jsou loretánská kaple P...

Praha - Hradčany
0.7 km
Kostel a muzeum Pražského Jezulátka
Muzea a historie

V Praze na Malé Straně stojí kostel Pražského Jezulátka, jehož historie sahá až do počátku 17. století.

Na návštěvníky tady dnes kromě nádherného a architektonicky cennéh...

Praha - Malá Strana
0.7 km
České muzeum hudby
Muzea a historie

V bývalém kostele svaté Máří Magdalény z druhé poloviny 17. století sídlí na Malé Straně v Praze České muzeum hudby, specializovaná expozice Národního muzea.

Stálá expozi...

Praha - Malá Strana