Kontakt
  • Nad Hradním vodojemem 14/642, Střešovice, Praha
Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 1.5 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 1.5 hodiny.

V Pražských Střešovicích se skrývá jedinečné místo, luxusní funkcionalistická vila postavená slavným architektem Adolfem Losem. Müllerova (nebo také Loosova) vila byla postavena pro Miladu a Františka Müllerovy v letech 1928–1930 a po rekonstrukci na konci 20. století je v rámci Muzea hlavního města Prahy zpřístupněna návštěvníkům.

Stálá expozice představuje luxusní bydlení, které evokuje životní styl rodiny Müllerových, která byla součástí pražské vyšší společnosti za první republiky. Všechen nábytek a vybavení v této vile vyniká svou kvalitou provedení.

Architekt Adolf Loos, který stál za návrhem této vily, vždy spolupracoval pouze s těmi nejlepšími výrobci, na které kladl vysoce náročné požadavky. Díky tomu se spojil luxus s jednoduchostí a funkčností, což potvrzuje Müllerovu vilu jako jedinečné dílo moderní architektury a designu.

Návštěvníci této expozice se mohou projít prostornými místnostmi, které jsou zařízeny ve stylu 20. století. Každá místnost nese své vlastní zvláštní kouzlo a nabízí možnost nahlédnout do života vyšší třídy té doby. Výstava zahrnuje nejen nábytek a dekorace, ale také drobné detaily, které přispívají k autentičnosti interiéru.

Vila Müllerů je obklopena nádhernou zahradou, kde si můžete vychutnat úžasné výhledy do údolí Vltavy a katedrály svatého Víta.

Prohlídky jsou možné pouze po předchozí online rezervaci.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Praha
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.09258, 14.37845)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Müllerova vila

0.3 km
Koupaliště Petynka
Koupání

V Praze-Střešovicích na vás čeká 50metrový vyhřívaný bazén, díky kterému si venku můžete zaplavat i v chladnějším počasí. Ti nejmenší se vyřádí v brouzdališti a pro všech...

Praha - Střešovice
0.7 km
Muzeum městské hromadné dopravy
Muzea a historie

V Praze 6, Střešovicích, má v bývalé tramvajové vozovně z roku 1909 svůj domov jedinečná sbírka památek z historie městské hromadné dopravy v Praze.

Návštěvníci se v Muz...

Praha - Střešovice
1.0 km
Loreta muzejní
Sakrální památky

V Praze na Hradčanech se na Loretánském náměstí nachází soubor cenných barokních staveb, které je možné prohlédnout si jako muzeum.

Centrem Lorety jsou loretánská kaple ...

Praha - Hradčany
1.1 km
Premonstrátský klášter na Strahově
Muzea a historie

V Praze 1 na Strahově se rozkládá nejstarší premonstrátský klášter u nás, založený už v polovině 12. století. Klášter patří k jedněm s nejvýznamnějších architektonických ...

Praha - Hradčany
1.2 km
Degustace čokolády
Jiné atrakce

Historie čokolády sahá až do roku 1000 př.n.l., kdy národy Mayů a Aztéků jako první objevily kouzlo kakaových bobů. Až do 19. století, kdy se začaly vyrábět první tabulky...

Praha - Dejvice
1.6 km
Muzeum populární hudby
Muzea a historie

V Praze na Břevnově se v kulturním centru Kaštan nachází zajímavé muzeum, které potěší především příznivce populární hudby.

PopMuseum vzniklo v roce 2000 a v rámci své s...

Praha - Břevnov
1.6 km
Petřínská rozhledna
Rozhledny

Už na konci 19. století byla na pražském vrchu Petřín otevřena rozhledna, která se svým designem inspirovala u pařížské Eiffelovy věže.

Petřínská rozhledna je vysoká sko...

Praha - Hradčany
1.6 km
Pražský hrad
Hrady a zámky

V samém centru Prahy se vysoko nad řekou Vltavou na vrchu Opyš k nebi vypíná Pražský hrad, dřívější sídlo českých knížat a králů, dnešní sídlo prezidenta republiky a jede...

Praha - Malá Strana