Popis atrakce

Ve Velkých Karlovicích v Beskydech na samé hranici Česka se Slovenskem našla svůj domov hezká naučná stezka, která potěší hlavně rodiny s dětmi. Kulíškova naučná stezka je totiž plná her a úkolů a je schůdná nejen pro ty nejmenší, ale i pro rodiče s kočárky.

Stezka, pojmenovaná po naší nejmenší sově, kulíška používá jako svého průvodce na všech 10 zastaveních s dřevěnými tabulemi, jejichž prostřednictvím se návštěvníci hravou a zábavnou formou dozví spoustu zajímavostí o přírodě Chráněné krajinné oblasti Beskydy. Čekají na ně otázky s odpověďmi na druhé straně tabulí, ale také řada interaktivních hracích prvků, jako jsou zvětšenina ptačí budky nebo kladina pro vyzkoušení rovnováhy. Naučná stezka míjí ohradu s ovcemi, pro které je tady za drobný poplatek v automatu k dispozici krmení.

Stezka je dlouhá 2,5 kilometru a její začátek je u hotelu Pod Javorem u sjezdovky Horal. Jen pár metrů od prvního zastavení prochází cyklostezka Bečva, a tak se sem snadno dostanou i milovníci jízdy na kole.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Velké Karlovice
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.37037, 18.35169)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Kulíškova naučná stezka

0.3 km
Ski areál Razula
Lyžování

Východně od Velkých Karlovic se na území Moravskoslezských Beskyd na samé hranici se Slovenskem rozprostírá Ski areál Razula. Lyžařské středisko si pro vyznavače zimních ...

Velké Karlovice
1.6 km
Rozhledna na vrchu Miloňová
Rozhledny

Západně od Velkých Karlovic se na území Moravskoslezských Beskyd nedaleko od hranice se sousedním Slovenskem k nebi vypíná 945 metrů vysoký vrch Miloňová.

Na něm byla te...

Velké Karlovice
2.8 km
Ski areál Machůzky
Lyžování

U Velkých Karlovic se na území Moravskoslezských Beskyd nedaleko slovenských hranic nachází nevelké lyžařské středisko. Ve Ski areálu Machůzky se návštěvníci mohou těšit ...

Velké Karlovice
4.5 km
Rozhledna Sůkenická
Rozhledny

Na vrcholu Čartak nedaleko hranic se Slovenskem stojí 40 metrů vysoká rozhledna Sůkenická, které se také někdy říká prostě jen Čartak.

Betonová rozhledna je obložená dře...

Horní Bečva
4.8 km
Ski areál Kyčerka
Lyžování

Velké Karlovice na východní Moravě nedaleko od hranic se sousedním Slovenskem se staly domovem hezkého lyžařského střediska.

Ski areál Kyčerka si pro návštěvníky připrav...

Velké Karlovice
5.0 km
Karlovské muzeum
Muzea a historie

Ve Velkých Karlovicích na východní Moravě se v historickém centru obce na samé hranici se Slovenskem nachází Karlovské muzeum.

Skanzen valašské lidové architektury schra...

Velké Karlovice
5.0 km
Kostel Panny Marie Sněžné
Sakrální památky

Ve Velkých Karlovicích na území Moravskoslezských Beskyd, jen co by kamenem dohodil od hranic se sousedním Slovenskem, byl už v roce 1754 Františkem hrabětem ze Žerotína ...

Velké Karlovice
5.4 km
Ski areál Sachovka
Lyžování

Západně od Horní Bečvy na východní Moravě, jen co by kamenem dohodil od hranic se Slovenskem, se rozprostírá Ski areál Sachovka. Středisko nabízí pět samostatných sjezdov...

Horní Bečva