Kontakt
  • Léskové, Velké Karlovice
Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 1 hodina.
Časová náročnost je přibližně 1 hodina.

Východně od Velkých Karlovic se na území Moravskoslezských Beskyd na samé hranici se Slovenskem rozprostírá Ski areál Razula. Lyžařské středisko si pro vyznavače zimních sportů přichystalo tři sjezdovky: středně obtížnou, kilometr dlouhou Razulu, mírný, 350metrový svah Horal a nakonec 400 metrů dlouhou sjezdovku Galik, určenou pro středně pokročilé lyžaře.

Svahy jsou technicky zasněžované a pravidelně upravované a v nabídce areálu jsou také lyžařská škola s lekcemi pro děti i dospělé i půjčovna běžek, sjezdovek i sněžnic. Kdo touží po troše adrenalinu, neměl by si nechat ujít snowtubing, jízdu na duši sněhovým tobogánem. Hladoví sportovci se mohou občerstvit třeba v restauraci hotelu Horal nebo v bistru přímo na sjezdovce.

V těsném okolí Velkých Karlovic se upravuje na 50 kilometrů značených běžeckých tratí, a to v rámci 12 okruhů, ze kterých si vybere každý.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Velké Karlovice
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.36933, 18.35482)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Ski areál Razula

0.3 km
Kulíškova naučná stezka
Turistika

Ve Velkých Karlovicích v Beskydech na samé hranici Česka se Slovenskem našla svůj domov hezká naučná stezka, která potěší hlavně rodiny s dětmi. Kulíškova naučná stezka j...

Velké Karlovice
1.8 km
Rozhledna na vrchu Miloňová
Rozhledny

Západně od Velkých Karlovic se na území Moravskoslezských Beskyd nedaleko od hranice se sousedním Slovenskem k nebi vypíná 945 metrů vysoký vrch Miloňová.

Na něm byla te...

Velké Karlovice
3.0 km
Ski areál Machůzky
Lyžování

U Velkých Karlovic se na území Moravskoslezských Beskyd nedaleko slovenských hranic nachází nevelké lyžařské středisko. Ve Ski areálu Machůzky se návštěvníci mohou těšit ...

Velké Karlovice
4.4 km
Rozhledna Sůkenická
Rozhledny

Na vrcholu Čartak nedaleko hranic se Slovenskem stojí 40 metrů vysoká rozhledna Sůkenická, které se také někdy říká prostě jen Čartak.

Betonová rozhledna je obložená dře...

Horní Bečva
5.0 km
Ski areál Kyčerka
Lyžování

Velké Karlovice na východní Moravě nedaleko od hranic se sousedním Slovenskem se staly domovem hezkého lyžařského střediska.

Ski areál Kyčerka si pro návštěvníky připrav...

Velké Karlovice
5.2 km
Kostel Panny Marie Sněžné
Sakrální památky

Ve Velkých Karlovicích na území Moravskoslezských Beskyd, jen co by kamenem dohodil od hranic se sousedním Slovenskem, byl už v roce 1754 Františkem hrabětem ze Žerotína ...

Velké Karlovice
5.2 km
Karlovské muzeum
Muzea a historie

Ve Velkých Karlovicích na východní Moravě se v historickém centru obce na samé hranici se Slovenskem nachází Karlovské muzeum.

Skanzen valašské lidové architektury schra...

Velké Karlovice
5.6 km
Ski areál Sachovka
Lyžování

Západně od Horní Bečvy na východní Moravě, jen co by kamenem dohodil od hranic se Slovenskem, se rozprostírá Ski areál Sachovka. Středisko nabízí pět samostatných sjezdov...

Horní Bečva