Kontakt
  • U kostela 274, Velké Karlovice
Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 1 hodina.
Časová náročnost je přibližně 1 hodina.

Ve Velkých Karlovicích na území Moravskoslezských Beskyd, jen co by kamenem dohodil od hranic se sousedním Slovenskem, byl už v roce 1754 Františkem hrabětem ze Žerotína založen kostel Panny Marie Sněžné.

Dřevěný roubený kostel na půdorysu kříže má složitou konstrukci s obvodem zalomeným v celkem 24 úhlech a je dnes pro svůj působivý interiér hojně navštěvovanou kulturní památkou. Zájemci se v sezóně mohou těšit na komentovanou prohlídku, díky níž blíže nahlédnou do historie i konstrukce jedinečné stavby.

Kostel Panny Marie Sněžné leží v blízkosti historického jádra Velkých Karlovic a patří mezi jedny z nejcennějších roubených církevních staveb na celém Valašku. Kdo sem dorazí v zimě, může prohlídku hezky zasněženého kostelíka spojit s lyžovačkou na místních svazích.

Kostel leží přímo u stanice vlaku ve Velkých Karlovicích, a tak se sem snadno dostanou i ti, kteří nemají k dispozici vlastní dopravu.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Velké Karlovice
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.35938, 18.2855)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Kostel Panny Marie Sněžné

0.1 km
Karlovské muzeum
Muzea a historie

Ve Velkých Karlovicích na východní Moravě se v historickém centru obce na samé hranici se Slovenskem nachází Karlovské muzeum.

Skanzen valašské lidové architektury schra...

Velké Karlovice
0.6 km
Ski areál Kyčerka
Lyžování

Velké Karlovice na východní Moravě nedaleko od hranic se sousedním Slovenskem se staly domovem hezkého lyžařského střediska.

Ski areál Kyčerka si pro návštěvníky připrav...

Velké Karlovice
2.2 km
Ski areál Machůzky
Lyžování

U Velkých Karlovic se na území Moravskoslezských Beskyd nedaleko slovenských hranic nachází nevelké lyžařské středisko. Ve Ski areálu Machůzky se návštěvníci mohou těšit ...

Velké Karlovice
4.3 km
Ski areál Soláň - Vrchol
Lyžování

U obce Soláň severně od Velkých Karovic se na východní Moravě v nadmořské výšce 861 metrů rozkládá Ski areál Soláň - Vrchol. Lyžařské středisko uprostřed Vsetínských vrch...

Velké Karlovice
4.4 km
Rozhledna na vrchu Miloňová
Rozhledny

Západně od Velkých Karlovic se na území Moravskoslezských Beskyd nedaleko od hranice se sousedním Slovenskem k nebi vypíná 945 metrů vysoký vrch Miloňová.

Na něm byla te...

Velké Karlovice
4.5 km
Naučná stezka Soláň
Jiné atrakce

Severně od Velkých Karlovic na východní Moravě se k nebi vypíná Soláň. 861 metrů vysoká hora je součástí Vsetínských vrchů a je jednou z nejkrásnějších částí Valašska.

...
Karolinka
5.0 km
Kulíškova naučná stezka
Turistika

Ve Velkých Karlovicích v Beskydech na samé hranici Česka se Slovenskem našla svůj domov hezká naučná stezka, která potěší hlavně rodiny s dětmi. Kulíškova naučná stezka j...

Velké Karlovice
5.2 km
Ski areál Razula
Lyžování

Východně od Velkých Karlovic se na území Moravskoslezských Beskyd na samé hranici se Slovenskem rozprostírá Ski areál Razula. Lyžařské středisko si pro vyznavače zimních ...

Velké Karlovice