Kontakt
  • U Požárníků, Krnov
Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 1 hodina.
Časová náročnost je přibližně 1 hodina.

Na náměstí Osvobození ve slezském Krnově se na samé hranici Česka se sousedním Polskem k nebi vypíná římskokatolický farní kostel sv. Martina.

Jádro trojlodní baziliky se dvěma věžemi je gotické, v 14. a 15. století prošel kostel několika přestavbami, ve druhé polovině 18. století se pak barokní úpravy dotkly i jeho interiéru. Kromě jeho prohlídky se ale návštěvníci mohou těšit hlavně na 67 metrů vysokou vyhlídkovou věž, nejvyšší krnovskou stavbu, z níž se otevírají nádherné panoramatické pohledy.

Vysoko ve věži žil až do roku 1900 věžný, který se staral o bezpečí krnovských obyvatel - každou hodinu obcházel věž dokola a pozoroval, jestli někde například nevypukl oheň.

V 60. letech 20. století byly pod podlahou kostela objeveny krypty a vstup do tajné podzemní chodby, vedoucí údajně až k troskám hradu Šelenburk.

Kostel sv. Martina je snadno dostupný autem i veřejnou dopravou, ze stanice vlaku Krnov-Cvilín je to k němu necelý kilometr pěšky.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Krnov
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.09052, 17.70139)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Kostel sv. Martina s vyhlídkovou věží

1.8 km
Rozhledna Cvilín
Rozhledny

Na stejnojmenném kopci nad městem Krnov stojí rozhledna Cvilín, přezdívaná také Lichtensteinova rozhledna. Vybudovala ji na počátku 20. století krnovská sekce Moravsko-sl...

Krnov
3.0 km
Zřícenina hradu Cvilín
Zříceniny

Cvilín (též Šelenburk) je zřícenina hradu ze 13. století ležící nedaleko Krnova. Hrad byl pravděpodobně založen panovníkem a zastavován. Za česko-uherských válek byl doby...

Krnov
3.1 km
Naučná stezka na Kabátově kopci
Turistika

Na Kabátově kopci ve slezském Krnově na samé hranici se sousedním Polskem vznikla zajímavá naučná stezka s řadou interaktivních prvků - pexesem, hádankami nebo skrývačkam...

Krnov
5.0 km
Kudlichova rozhledna na Strážišti
Rozhledny

Nad obcí Úvalno asi 20 kilometrů od Bruntálu se vypíná vrch Strážiště. Na něm stojí přes 20 metrů vysoká kamenná rozhledna.

Rozhledna byla vystavěna na počest místního r...

Úvalno
5.1 km
Rozhledna Ježník
Rozhledny

Na kopci Vyhlídka u Krnova se k nebi tyčí 18 metrů vysoká dřevěná rozhledna. Ježník převyšuje okolní stromy, a tak jsou z něj nádherné kruhové výhledy do okolí.

Za přízn...

Krnov
8.2 km
Zámek Linhartovy
Hrady a zámky

Zámek Linhartovy byl postaven ve stejnojmenné vesnici, která je dnes částí města Město Albrechtice. Zámek vznikl na místě vodní tvrze z konce 14. století, kterou zbudoval...

Město Albrechtice
11.4 km
Dvojrozhledna Hraniční vrch
Rozhledny

U Města Albrechtice ve Slezsku stojí na samé hranici Česka se sousedním Polskem unikátní dvojrozhledna. Na Hraničním vrchu v nadmořské výšce 527 metrů tady byla v roce 20...

Město Albrechtice
11.4 km
Rozhledna na Anenském vrchu
Rozhledny

U obce Sosnová východně od slezského Bruntálu se k nebi vypíná Aneneský vrch s nadmořskou výškou 506 metrů a na něm pěkná rozhledna.

25 metrů vysoká rozhledna byla na An...

Sosnová