Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 30 minut.
Časová náročnost je přibližně 30 minut.

U obce Sosnová východně od slezského Bruntálu se k nebi vypíná Aneneský vrch s nadmořskou výškou 506 metrů a na něm pěkná rozhledna.

25 metrů vysoká rozhledna byla na Anenském vrchu postavena v roce 2018 a má hned 7 vyhlídkových plošin, ta poslední ve výšce 22 metrů je zastřešená. Kdo vystoupá po 83 schodech až na její vrchol, může se těšit na nádherné výhledy na Jeseníky, Praděd, Beskydy, Krnov, Cvilín, a dokonce až do Polska.

Pro ty, kteří by se po cestě unavili nebo je zastihl déšť, tady byl ze staré studny vybudován krytý přístřešek přímo pod rozhlednou.

Rozhledna je volně přístupná a vede k ní vyšlapaná cesta přímo z obce, poslední úsek je prudší a jsou na něm schody, takže cyklisté by se sem pouštět neměli. Auto je možné zaparkovat na lesní cestě směrem na osadu Lesní Domky, odsud je to pak pěšky už jen kousek. Do Sosnové jezdí z Opavy autobus, a tak se za hezkými výhledy mohou vypravit úplně všichni.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Sosnová (okres Bruntál)
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.99324, 17.65255)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Rozhledna na Anenském vrchu

8.6 km
Kudlichova rozhledna na Strážišti
Rozhledny

Nad obcí Úvalno asi 20 kilometrů od Bruntálu se vypíná vrch Strážiště. Na něm stojí přes 20 metrů vysoká kamenná rozhledna.

Rozhledna byla vystavěna na počest místního r...

Úvalno
8.8 km
Mini muzeum hraček a kočárků
Muzea a historie

Mini muzeum hraček a kočárků se nachází ve středu obce Nové Heřminovy, která leží na křižovatce mezi městy Bruntálem, Krnovem a Vrbnem pod pradědem. Kvůli protipovodňovým...

Nové Heřminovy
10.0 km
Rozhledna Šibenice
Rozhledny

U obce Březová, jen co by kamenem dohodil od Opavy, stojí od roku 2019 na kopci zvaném Šibenice, se svými 375 metry nejvyšším v okolí, stejnojmenná rozhledna. Kdo sem zav...

Stěbořice
10.0 km
Zřícenina hradu Cvilín
Zříceniny

Cvilín (též Šelenburk) je zřícenina hradu ze 13. století ležící nedaleko Krnova. Hrad byl pravděpodobně založen panovníkem a zastavován. Za česko-uherských válek byl doby...

Krnov
10.9 km
Arboretum Nový Dvůr
Muzea a historie

Nedaleko od Opavy se nachází součást Slezského muzea, Arboretum Nový Dvůr, založené už v roce 1958.

Návštěvníci se tady mohou těšit na dendrologickou sbírku Dřeviny pěti...

Stěbořice
11.1 km
Rozhledna Cvilín
Rozhledny

Na stejnojmenném kopci nad městem Krnov stojí rozhledna Cvilín, přezdívaná také Lichtensteinova rozhledna. Vybudovala ji na počátku 20. století krnovská sekce Moravsko-sl...

Krnov
11.4 km
Kostel sv. Martina s vyhlídkovou věží
Sakrální památky

Na náměstí Osvobození ve slezském Krnově se na samé hranici Česka se sousedním Polskem k nebi vypíná římskokatolický farní kostel sv. Martina.

Jádro trojlodní baziliky ...

Krnov
11.6 km
Rozhledna Ježník
Rozhledny

Na kopci Vyhlídka u Krnova se k nebi tyčí 18 metrů vysoká dřevěná rozhledna. Ježník převyšuje okolní stromy, a tak jsou z něj nádherné kruhové výhledy do okolí.

Za přízn...

Krnov