Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.

Na Kabátově kopci ve slezském Krnově na samé hranici se sousedním Polskem vznikla zajímavá naučná stezka s řadou interaktivních prvků - pexesem, hádankami nebo skrývačkami - , které přijdou vhod nejen rodinám s dětmi.

Naučná stezka na Kabátově kopci byla otevřena teprve před několika málo lety na místě, kde až do poloviny 20. století stávala hospoda známá jako Macnerka. Stezka je dlouhá jen 3,5 kilometru, přesto se na ni vešlo hned 9 zastavení a 5 akátových laviček. Návštěvníky provede hezkou krajinou kopce, nazývaného také Horky, který dříve sloužil jako vojenské cvičiště. Dnes jsou na něm louky, remízky a křoviny, kde našla svůj domov celá řada teplomilných rostlin a květin, ale také více než 40 druhů motýlů.

Kabátův kopec není příliš známou lokalitou, o to ale bude procházka po něm příjemnější. V jejím průběhu se zájemci dozví nejen o místní přírodě, ale také o historii a podívají se na pěknou vyhlídku.

Naučná stezka začíná u autobusové zastávky Pod Ježníkem, a tak se sem bez problémů dostanou i ti, kteří nemají k dispozici vlastní dopravu.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Krnov
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.10001, 17.66105)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Naučná stezka na Kabátově kopci

2.2 km
Rozhledna Ježník
Rozhledny

Na kopci Vyhlídka u Krnova se k nebi tyčí 18 metrů vysoká dřevěná rozhledna. Ježník převyšuje okolní stromy, a tak jsou z něj nádherné kruhové výhledy do okolí.

Za přízn...

Krnov
3.1 km
Kostel sv. Martina s vyhlídkovou věží
Sakrální památky

Na náměstí Osvobození ve slezském Krnově se na samé hranici Česka se sousedním Polskem k nebi vypíná římskokatolický farní kostel sv. Martina.

Jádro trojlodní baziliky ...

Krnov
4.8 km
Rozhledna Cvilín
Rozhledny

Na stejnojmenném kopci nad městem Krnov stojí rozhledna Cvilín, přezdívaná také Lichtensteinova rozhledna. Vybudovala ji na počátku 20. století krnovská sekce Moravsko-sl...

Krnov
5.5 km
Zámek Linhartovy
Hrady a zámky

Zámek Linhartovy byl postaven ve stejnojmenné vesnici, která je dnes částí města Město Albrechtice. Zámek vznikl na místě vodní tvrze z konce 14. století, kterou zbudoval...

Město Albrechtice
5.9 km
Zřícenina hradu Cvilín
Zříceniny

Cvilín (též Šelenburk) je zřícenina hradu ze 13. století ležící nedaleko Krnova. Hrad byl pravděpodobně založen panovníkem a zastavován. Za česko-uherských válek byl doby...

Krnov
7.6 km
Kudlichova rozhledna na Strážišti
Rozhledny

Nad obcí Úvalno asi 20 kilometrů od Bruntálu se vypíná vrch Strážiště. Na něm stojí přes 20 metrů vysoká kamenná rozhledna.

Rozhledna byla vystavěna na počest místního r...

Úvalno
8.9 km
Dvojrozhledna Hraniční vrch
Rozhledny

U Města Albrechtice ve Slezsku stojí na samé hranici Česka se sousedním Polskem unikátní dvojrozhledna. Na Hraničním vrchu v nadmořské výšce 527 metrů tady byla v roce 20...

Město Albrechtice
9.0 km
Lyžařský vlek Vraclávek
Lyžování

Západně od Vrbna pod Pradědem se na území Beskyd, jen co by kamenem dohodil od polských hranic, rozkládá v nadmořské výšce 500 - 650 metrů Lyžařský vlek Vraclávek.

K di...

Hošťálkovy