Kontakt
  • Štít, Klamoš
Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.

Ve Štítě 6 kilometrů jižně od Chlumce nad Cidlinou se ve východních Čechách nachází soukromá farma pro chov exotických i domácích zvířat ohrožených vyhynutím.

Biopark Štít vznikl v roce 2014 a návštěvníci se tady mohou těšit na šelmy (lvy, tygry, levharty, pumu), primáty (kočkodany, lemury, makaky), ptáky (různé druhy papoušků, zoborožce, ledňáky, holuby) a další zvířata (želvy, koně, drůbež nebo kozy).

V Bioparku se pořádají krmení s výkladem, a tak se tady návštěvníci mohou s jednotlivými zvířaty a jejich jídelníčkem seznámit blíž.

Biopark se rozkládá hned vedle stejnojmenného jezera, a tak je jeho prohlídku možné spojit s příjemným koupáním nebo občerstvením na jeho břehu. Až na místo se dá dojet autem, nejbližší železniční stanice je v Novém Městě nad Cidlinou, odkud je to ale ještě skoro 6 kilometrů pěšky.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Klamoš
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.1136, 15.47584)
Google mapy (navigace)
Milada Kunčíková • čvc 2022
Přidané fotografie:
Milada Kunčíková • čvc 2022
Přidané fotografie:
Milada Kunčíková • čvc 2022
„naprostá bomba, nikde jsem neviděla tolik nádherných šelem a to na docela malém prostoru, nicméně překrásné výběhy a nikde na světě neuvidíte bílého tygra, který žere trávu :-) vřele doporučuji, krásný výlet a zážitek.“
Anonym • čvc 2022
„Smekam protože se ujmuli nechtěných zvířat o které je výborně postaráno a je vidět že zvířata své ošetřovatelé milují tam by měl stát dávat dotace tolik šelem jen tak neuvidíte a supr personál dávám jedničku s hvězdičkou “
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Biopark Štít

4.3 km
Koupaliště Chlumec nad Cidlinou
Koupání

Koupaliště, které před několika lety prošlo velkou rekonstrukcí, se nachází na soutoku řek Cidliny a Bystřice. Návštěvníci zde najdou velký bazén o rozměrech 55 krát 50 m...

Chlumec nad Cidlinou
5.2 km
Městské muzeum Loreta
Muzea a historie

V Chlumci nad Cidlinou ve východních Čechách najdou příznivci poznání v areálu bývalého kláštera zajímavé vlastivědné muzeum.

Městské muzeum Loreta shromažďuje přirodově...

Chlumec nad Cidlinou
5.3 km
Zámek Karlova Koruna
Hrady a zámky

V Chlumci nad Cidlinou na místě bývalé tvrze byl v první polovině 18. století Františkem Ferdinandem Kinským vystavěn zámek, který je dnes považován za jednu z nejdůležit...

Chlumec nad Cidlinou
6.4 km
Zábavní Fajnpark
Jiné atrakce

V Chlumci nad Cidlinou mezi Poděbrady a Hradcem Králové se nachází největší zábavní park ve východních Čechách. Na 110 tisících metrech čtverečních se tady nachází desítk...

Chlumec nad Cidlinou
9.4 km
Rozhledna Kosice
Rozhledny

V Kosicích u Chlumce nad Cidlinou západně od Hradce Králové ve východních Čechách si na své přijdou hlavně ti, kteří se chtějí pokochat hezkými výhledy.

Na uměle vytvoře...

Kosice
12.7 km
Rozhledna Polní Chrčice
Rozhledny

U obce Polní Chrčice mezi Prahou a Hradcem Králové byla v úpatí kopce Stráň v nadmořské výšce 249 metrů v roce 2013 postavena pěkná rozhledna.

Dřevěná a ocelová rozhledn...

Polní Chrčice
14.1 km
Naučná stezka Bohdanečský rybník
Turistika

U Lázní Bohdaneč severně od Pardubic najdou návštěvníci východních Čech hezkou naučnou stezku, která je provede kolem dvou rybníků - Bohdanečského a Matky.

Naučná stez...

Lázně Bohdaneč
14.2 km
Městské muzeum Nový Bydžov
Muzea a historie

V Novém Bydžově, jen co by kamenem dohodil na západ od Hradce Králové, má svůj domov muzeum, založené už v roce 1888.

Muzeum sídlí v nádherné secesní budově na hlavním n...

Nový Bydžov