Popis atrakce

Kynžvart je zřícenina hradu ze 13. století na okraji Slavkovského lesa. Hrad byl založen jako královský strážní bod − odtud původní název Kunigeswart −, střežící tehdejší zemskou hranici. Ve 14. století hrad sloužil jako základna k přepadávání chebských kupců a měšťanů. Proto Karel IV. nechal na hrad poslat trestnou výpravu a hrad byl pobořen.

Později byl obnoven, ale koncem třicetileté války v 17. století byl obléhán a dobyt jak Švédy, tak císařským vojskem a následně rozbořen. Část zdiva byla použita na stavbu zámku Kynžvart a hrad už nebyl obnoven.

turistická mapa

Mapa
Turistická mapa (GPS 50.01534, 12.6305)
Google mapy (navigace)

Nejbližší tipy na výlet v okolí Zřícenina hradu Kynžvart

0.8 km
Bazén a sauna lázně Kynžvart
Koupání

Centrem Léčebných lázní Kynžvart je 17 metrů dlouhý plavecký bazén s brouzdalištěm s hloubkou jen 40 centimetrů, které najdete v přízemí hlavní budovy. Jejich voda je oš...

Lázně Kynžvart
2.1 km
Zámek Kynžvart
Hrady a zámky

V západních Čechách jižně od Lázní Kynžvart se k nebi vypíná bývalé letní sídlo rakouského kancléře Metternicha.

Zámek Kynžvart byl vystavěn na místě renesanční tvrze ze ...

Lázně Kynžvart
2.1 km
Kynžvartský kámen
Turistika

Kynžvartský kámen je přírodní památka – asi 6 metrů vysoký osamělý žulový balvan. Leží ve vzrostlém lese u břehu Pastevního rybníka jižně od města Lázně Kynžvart. Není je...

Lázně Kynžvart
7.0 km
Městské muzeum Mariánské Lázně
Muzea a historie

Na Goethově náměstí v Mariánských Lázních na západě Čech sídlí v klasicistním domě z počátku 19. století zajímavé městské muzeum.

Návštěvníci se tady mohou těšit hned na ...

Mariánské Lázně