Kontakt
  • GPS: 49.33107, 14.85271
Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 1 hodina.
Časová náročnost je přibližně 1 hodina.

Hrad Choustník je oblíbenou turistickou atrakcí nacházející se na vrcholu hory Choustník v obci stejného jména. Tato zřícenina hradu, která byla založena již ve 13. století, je pro návštěvníky nejen historicky zajímavá, ale také překvapivá vzhledem k tomu, že se jedná o unikátní dvouhrad. Hrad byl původně postaven zakladatelem, avšak jeho synové si postavili každý svůj palác, které měly společné obranné hradby pro případ napadení.

Zřícenina hradu Choustník prošla rekonstrukcí a je přístupná veřejnosti. Navštěvníci mohou prozkoumat zbytky obou paláců a procházet se po hradbách, které kdysi sloužily jako ochrana před nepřátelskými útoky. Věž hradu je přístupná a slouží jako rozhledna, odkud si návštěvníci mohou vychutnat nádherný výhled na okolní krajinu.

Kromě historického významu má Choustník také svou pověst. Podle místního podání se jednou za rok, v noci shromažďují čarodějnice kolem hradní studny, kde provádějí své tajemné rituály. Tato pověst přidává záhadnosti a tajemna k návštěvě tohoto místa.

Choustník je skvělým místem pro milovníky historie, ale také pro ty, kteří si rádi užívají krásy přírody. Díky své poloze na vrcholu hory nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu a je ideálním místem pro relaxaci a odpočinek. Turisty sem také láká možnost poznat část české historie, prozkoumat zbytky hradu a vychutnat si atmosféru minulých dob.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Choustník
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.33107, 14.85271)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Zřícenina hradu Choustník

5.0 km
Rozhledna Čermákův vrch u Krátošic
Rozhledny

Nad Krátošicemi se na vcholu kopce Čermákův vrch vypíná stejnojmenná telekomunikační věž s rozhlednou.

Kovová stavba s dřevěnými a skleněnými prvky je vysoká 20 metrů a ...

Krátošice
8.8 km
Dům Františka Bílka
Muzea a historie

V Chýnově u Tábora v jižních Čechách stojí dům vystavěný podle návrhů sochaře, výtvarníka a architekta Františka Bílka.

Výrazná cihlová stavba s dřevěnými prvky a fasádo...

Chýnov
9.0 km
Provaznické muzeum
Muzea a historie

V Deštné u Jindřichova Hradce v jižních Čechách se nachází malé, ale zajímavé muzeum, zaměřené na provaznickou výrobu, která patří mezi nejstarší řemesla vůbec.

Provazni...

Deštná
9.6 km
Zámek Červená Lhota
Hrady a zámky

V polovině 14. století byl postaven jeden z nejznámějších zámků u nás. Vodní renesanční zámek Červená Lhota leží na rybníce asi 20 kilometrů od Jindřichova Hradce.

Návšt...

Pluhův Žďár
11.0 km
Chýnovská jeskyně
Jeskyně

Chýnovská jeskyně leží v úbočí Pacovy hory poblíž Dolních Hořic, cca 2 km od města Chýnova. Byla objevena v 19. století při těžbě vápence a od roku 1868 je první veřejnos...

Chýnov
11.5 km
Zřícenina hradu Kozí hrádek
Zříceniny

Kozí hrádek je zřícenina gotického hradu nacházející se na levém břehu Kozského potoka. Právě zde v roce 1413 Jan Hus nalezl útočiště. U Kozího hrádku i v okolí kázal a v...

Sezimovo Ústí
12.5 km
Blatské muzeum v Soběslavi
Muzea a historie

V Soběslavi u Tábora ve východních Čechách sídlí v renesančních Smrčkově a Rožmberském domě muzeum, které je pobočkou Husitského muzea v Táboře.

V Blatském muzeu si přij...

Soběslav
13.6 km
Rozhledna Svákov
Rozhledny

Na břehu řeky Lužnice u Soběslavi v jižních Čechách stojí v lesním komplexu Svákov pěkná rozhledna.

Dřevěná konstrukce rozhledny Svákov je vysoká 13,5 metru a díky její ...

Soběslav