Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.

Na břehu řeky Lužnice u Soběslavi v jižních Čechách stojí v lesním komplexu Svákov pěkná rozhledna.

Dřevěná konstrukce rozhledny Svákov je vysoká 13,5 metru a díky její poloze ve stráni nad Lužnicí se z ní otevírají nádherné polokruhové výhledy do údolí řeky, na Soběslav a Klenovice, vrchy Choustník nebo Najdecké čihadlo, kterými bude odměněn každý, kdo po 45 schodech vystoupá až na nejvyšší, třetí plošinu ve výšce 10 metrů.

Rozhledna je celoročně volně přístupná, kdo si chce z výletu k ní odvézt pěkný suvenýr, může si na informačním centru v Soběslavi koupit její turistickou známku, vizitku nebo kartu. Věž stojí v blízkosti keltského hradiště Svákov, které by si neměl nechat ujít žádný milovník historie.

K rozhledně vede asi 3 kilometry dlouhá žlutě značená turistická trasa od železniční stanice v Soběslavi, po které se sem mohou vydat jak pěší, tak cyklisté. Zaparkovat je možné taky před obcí Nedvědice u vjezdu do lesa, po lesní cestě je to sem asi kilometr.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Soběslav
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.26646, 14.69437)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Rozhledna Svákov

2.1 km
Blatské muzeum v Soběslavi
Muzea a historie

V Soběslavi u Tábora ve východních Čechách sídlí v renesančních Smrčkově a Rožmberském domě muzeum, které je pobočkou Husitského muzea v Táboře.

V Blatském muzeu si přij...

Soběslav
8.8 km
Blatské muzeum Weisův dům
Muzea a historie

Z přelomu 16. a 17. století pochází pozdně renesanční Weisův dům s nádhernou sgrafitovou fasádou, který je dnes domovem zajímavého muzea.

Blatské muzeum ve Veselí nad Lu...

Veselí nad Lužnicí
9.3 km
Rozhledna Čermákův vrch u Krátošic
Rozhledny

Nad Krátošicemi se na vcholu kopce Čermákův vrch vypíná stejnojmenná telekomunikační věž s rozhlednou.

Kovová stavba s dřevěnými a skleněnými prvky je vysoká 20 metrů a ...

Krátošice
10.3 km
Veselské pískovny
Koupání

Jižně od Veselí nad Lužnicí v severní části Chráněné krajinné oblasti Třeboňsko se rozkládají Veselské pískovny. V minulosti se tady těžil štěrkopísek, dnes jsou jezera (...

Veselí nad Lužnicí
12.0 km
Písečný přesyp - česká Sahara
Jiné atrakce

U Vlkova jižně od Veselí nad Lužnicí v severní části Chráněné krajinné oblasti Třeboňsko najdou návštěvníci jižních Čech takzvanou českou Saharu.

V krajině jihočeských ...

Veselí nad Lužnicí
13.6 km
Zřícenina hradu Choustník
Zříceniny

Hrad Choustník je oblíbenou turistickou atrakcí nacházející se na vrcholu hory Choustník v obci stejného jména. Tato zřícenina hradu, která byla založena již ve 13. stole...

Choustník
13.9 km
Zřícenina hradu Kozí hrádek
Zříceniny

Kozí hrádek je zřícenina gotického hradu nacházející se na levém břehu Kozského potoka. Právě zde v roce 1413 Jan Hus nalezl útočiště. U Kozího hrádku i v okolí kázal a v...

Sezimovo Ústí
13.9 km
Ošetřovatelem v zoo na jeden den
Jiné atrakce

Představte si, že se probouzíte s úsměvem na tváři, protože víte, že váš den bude plný radosti ze setkání se svými zvířecími přáteli. Tak začíná den ošetřovatelů v ZOO! B...

Tábor