Kontakt
  • Husova 158/20, Staré Město, Praha
Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 1 hodina.
Časová náročnost je přibližně 1 hodina.

Clam-Gallasův palác je jedním z vrcholných děl pražské barokní architektury a skvělou ukázkou barokního bydlení i způsobu života tehdejší aristokracie.

Muzeum města Prahy přináší jedinečnou příležitost prohlédnout si jeden z nejlépe zachovaných barokních paláců ve střední Evropě. Byl vystavěný vídeňským architektem Johannem Bernhardem Fischerem z Erlachu na počátku 18. století, se nachází v husté městské zástavbě Starého Města. Prohlídka se zaměřuje na tzv. vznešené patro tohoto skvostu, kde se nacházejí nádherné fresky od slavného italského umělce Carla Carloneho.

Prohlídka poskytuje fascinující pohled do světa šlechtické reprezentace a umožňuje porozumět ideovým souvislostem architektonického řešení. Clam-Gallasův palác sloužil k reprezentaci a představuje svědectví o ctižádosti, společenském významu majitelů, bohatství a vkusu šlechty. Procházka začíná na impozantním vrcholně barokním schodišti, které je sama o sobě uměleckým dílem. Návštěvníci se mohou dozvědět o umělecké hodnotě schodiště, freskách a o palácové hře se světlem.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Praha
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.08637, 14.41782)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Clam-Gallasov palác

0.2 km
Degustace rumů světových značek
Jiné atrakce

Připravte se na sladkou a kořeněnou symfonii chutí, která vás zavede přímo do srdce karibského ráje! Karibské rumy jsou jako kapky horkého slunce a vůně exotických dálek,...

Praha - Staré Město
0.2 km
Staroměstská radnice s orlojem
Muzea a historie

V Praze 1 - Starém Městě stojí na Staroměstském náměstí jedna z nejdůležitějších a nejznámějších památek hlavního města České republiky, Staroměstská radnice. Radnice vzn...

Praha - Staré Město
0.3 km
Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur
Muzea a historie

Na Betlémském náměstí v pražském Starém Městě sídlí v budovách bývalého pivovaru a vinopalny „U Halánků“ jedna ze stálých expozic Národního muzea.

Náprstkovo muzeum asij...

Praha - Staré Město
0.3 km
Muzeum Bedřicha Smetany
Muzea a historie

V novorenesanční budově bývalé Staroměstské vodárny na břehu řeky Vltavy v těsném sousedství Karlova mostu v Praze sídlí muzeum, věnované osobě jednoho z nejvýznamnějších...

Praha - Staré Město
0.3 km
Muzeum Karlova mostu
Muzea a historie

V původním Křižovnickém špitále a kostele svatého Ducha v Praze má své sídlo Muzeum Karlova mostu.

Návštěvníci se tady mohou těšit na expozici, která jim přiblíží mostní...

Praha - Staré Město
0.4 km
Dům U Zlatého prstenu
Muzea a historie

Muzeum v Domě U Zlatého prstenu v srdci Prahy vám přináší unikátní zážitek z prohlídky jedné z nejstarších původních budov v historickém centru města.

Expozice v muzeu v...

Praha - Staré Město
0.4 km
Muzeum voskových figurín Madame Tussauds
Muzea a historie

V Praze na Starém Městě má svoji adresu Muzeum voskových figurín Madame Tussauds, kde se návštěvníci mohou tváří v tvář setkat se svými oblíbenými hrdiny, umělci a dalším...

Praha - Staré Město
0.4 km
Uměleckoprůmyslové muzeum v Praze
Muzea a historie

Naproti Rudolfinu v Praze 1 sídlí v historické budově ze 17. století Uměleckoprůmyslové muzeum, založené už v roce 1885.

Muzeum se otevřelo po náročné tříleté rekonstruk...

Praha - Josefov