Kontakt
  • GPS: 50.41574, 16.05146
Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 3.5 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 3.5 hodiny.

Jen co by kamenem dohodil od České Skalice stojí na plošině nad řekou Úpou zámek, proslavený románem Boženy Němcové, Babička. Barokní zámek Ratibořice je zasazen v nádherné české krajině a vystavěn byl na počátku 18. století jako letní sídlo majitele zdejšího panství.

Za druhé světové války byl zámek využíván německou armádou a po jejím skončení připadl státu.

Dnes si v Ratibořickém zámku návštěvníci mohou prohlédnout řadu místností s barokními a rokokovými interiéry a sbírkou předmětů, datujících se až do 18. a 19. století. K vidění jsou zde soukromé komnaty, ale také jídelna, studovna nebo přijímací salon.

Zámek obklopuje překrásná zahrada, kterou v anglickém stylu navrhla sama Kateřina Zaháňská. Z parku vede Bathildina stezka do údolí kolem Rudrova mlýna, nedaleko něhož stojí socha "Babička s vnoučaty" z počátku 20. století.

Návštěvníci si mohou vybrat hned ze šesti prohlídkových okruhů, v rámci kterých se podívají nejen do zámku, ale i do mlýna a na Staré bělidlo.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Česká Skalice
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.41574, 16.05146)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Zámek Ratibořice

1.1 km
Viktorčin splav
Jiné atrakce

U Ratibořic v severovýchodních Čechách se přímo za Starým bělidlem v Babiččině údolí nachází Viktorčin splav. Právě tady prý šílená Viktorka hodila do Úpy své děťátko a p...

Česká Skalice
1.6 km
Rozhledna Žernov
Rozhledny

V Žernově západně od Náchoda v severovýchodních Čechách vznikla u fotbalového hřiště v nadmořské výšce 375 metrů hezká rozhledna.

Rozhledna Žernov byla postavena ze dřev...

Žernov
2.5 km
Muzeum Boženy Němcové v České Skalici
Muzea a historie

V České Skalici v severovýchodních Čechách sídlí v zrekonstruované budově historického Steidlerova hostince U Bílého lva první literární muzeum u nás.

Muzeum Boženy Němc...

Česká Skalice
3.7 km
Vodní nádrž Rozkoš
Koupání

Jižně od České Skalice v severovýchodních Čechách najdou příznivci koupání a vodních sportů vodní nádrž Rozkoš, přezdívanou pro svoji rozlohu někdy také Východočeské moře...

Česká Skalice
7.7 km
Zřícenina hradu Vízmburk
Zříceniny

Vízmburk je zřícenina hradu ze 13. století. V počátcích hrad vlastnil Tas z Vízmburka, který náležel k mocnému východočeskému rodu Pánů erbu zlatého třmene. V 15. století...

Havlovice
7.8 km
Jiráskovo koupalište
Koupání

Na Jiráskově koupališti v Náchodě na vás čekají hned tři bazény. Velký 50metrový bazén je vybaven masážními tryskami a chrliči vody, hlavní atrakcí je ale bezpochyby čtyř...

Náchod
7.8 km
Zámek Náchod
Hrady a zámky

Ve východočeském Náchodě se nachází stejnojmenný zámek, který býval hraničním hradem.

Hrad byl na místě dnešního zámku vybudován už v polovině 13. století, později byl p...

Náchod
7.9 km
Muzeum Náchodska
Muzea a historie

V Náchodě v severovýchodních Čechách má svůj domov regionální muzeum, která návštěvníkům nabízí rozsáhlou stálou expozici.

Expozice "Dějiny Náchoda a Náchodsko" seznamuj...

Náchod