Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 4 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 4 hodiny.

Severně od České Kamenice, jen co by kamenem dohodil od hranic Národního parku České Švýcarsko, se k nebi do nadmořské výšky 387 metrů vypíná skupina hezkých pískovcových skal. Najít je je možné v jižním svahu Kunratického vrchu, zalesněného čedičového kopce, kterému se dříve říkalo také Eliášův.

Vyhlídka Ponorka je tvořena třemi skalními věžemi, přístupnými po vytesaných schodech a vzájemně propojenými můstky se zábradlím. Na té nejvyšší stojí stožár s lavičkou, od nichž se otevírají nádherné výhledy na Jehlu, Zámecký vrch s kamenickým hradem i celé město, ale také další kopce Českého středohoří a České Švýcarsko. Aby každý věděl, na co se dívá, byla sem umístěna také výhledová mapka. Komu by výhledy byly málo, může zavítat ještě na 100 metrů vzdálenou vyhlídku Žába.

Ponorka se nachází nad jihovýchodním okrajem Kunratic asi 1,5 kilometru od České Kamenice. Snadno se tam dostanou i ti, kteří nemají k dispozici vlastní auto: do Kamenice jezdí vlak a z železniční stanice jsou to na vrchol pěšky asi jen 3 kilometry.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Česká Kamenice
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.81056, 14.42162)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Vyhlídka Ponorka

2.3 km
Zřícenina Kamenický hrad
Zříceniny

Kamenice je zřícenina hradu ze 13. století na vysokém vrchu nad Českou Kamenicí. Hrad kdysi sloužil na ochranu zemské stezky vedoucí do Lužice. V 15. století lužická měst...

Česká Kamenice
2.7 km
Přírodní památka Pustý zámek
Turistika

Východně od České Kamenice, jen co by kamenem dohodil od hranice Národního parku České Švýcarsko, se bude líbit hlavně těm, kteří se chtějí projít hezkou krajinou.

V údo...

Prysk
3.3 km
Rozhledna Studenec
Rozhledny

Na vrchu Studenec asi 4 kilometry od České Kamenice stojí národní technická památka a druhá nejstarší rozhledna v České republice.

Železná rozhledna Studenec byla vystav...

Česká Kamenice
3.4 km
Zlatý vrch
Turistika

Zlatý vrch je národní přírodní památka na stejnojmenném vrchu v Lužických horách. Důvodem ochrany jsou dokonale vyvinuté tzv. kamenné varhany s mimořádnou, až 30metrovou ...

Česká Kamenice
3.9 km
Muzeum koncentračního tábora v podzemí továrny Rabštejn
Muzea a historie

V Janské u České Kamenice v severních Čechách se ve skalním masivu říčky Kamenice nachází Podzemní továrna z druhé světové války Rabštejn Janská.

Podzemní chodby v délce...

Janská
5.1 km
Zřícenina hradu Falkenštejn
Zříceniny

Falkenštejn (také Sokolí) byl skalní hrad nedaleko Jetřichovic. Falkenštejn je archeologicky doložen již v první polovině 14. století. Během husitských válek na něm udržo...

Jetřichovice
5.1 km
Sklářské muzeum Kamenický Šenov
Muzea a historie

V Kamenickém Šenově v severních Čechách sídlí v klasicistní budově s mansardovou střechou z přelomu 60. a 70. let 18. století Sklářské muzeum Kamenický Šenov.

Návštěvníc...

Kamenický Šenov
5.7 km
Mariina vyhlídka
Turistika

U obce Jetřichovice na území Národního parku České Švýcarsko najdou návštěvníci severních Čech Mariinu vyhlídku.

428 metrů vysoká skála Mariina vyhlídka byla v 19. stol...

Jetřichovice