Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.

U obce Jetřichovice na území Národního parku České Švýcarsko najdou návštěvníci severních Čech Mariinu vyhlídku.

428 metrů vysoká skála Mariina vyhlídka byla v 19. století pojmenována po kněžně Marii Anně Kinské, do té doby byla známá pod německým názvem Spitzgestein nebo Grosser Spitziger. Dnes je romantický dřevěný altán jednou z nejznámějších vyhlídek Jetřichovických skal, odkud se otevírají nádherné panoramatické výhledy na zvlněnou krajinu všude kolem, Růžovský vrch, Strážiště nebo Studenec. Překrásné jsou odsud západy slunce.

Mariina vyhlídka leží jen kilometr od Jetřichovic a dostat se sem je možné po červené turistické značce od informačního centra, zabere to asi hodinu tam a 30 minut zpátky. Stezka má několik pořádných kopců a závěrečný výstup je po železných schodech, a tak děti nebo návštěvníci se slabší kondičkou budou potřebovat pomoc.

Komu by procházka nestačila, může pokračovat po naučné stezce až k Vilemínině vyhídce a přes Rudolfův kámen na Pohovku, odkud je to pak možné vzít zpět do Jetřichovic třeba po zelené.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Jetřichovice
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.86035, 14.40514)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Mariina vyhlídka

0.3 km
Vyhlídka Vilemínina stěna
Turistika

Asi 1,5 kilometru od Jetřichovic v Národním parku České Švýcarsko se k nebi tyčí Vilemínina stěna (439 m n. m.), jedna ze tří vyhlídek Jetřichovických skal.

Vyhlídkové m...

Jetřichovice
0.6 km
Zřícenina hradu Falkenštejn
Zříceniny

Falkenštejn (také Sokolí) byl skalní hrad nedaleko Jetřichovic. Falkenštejn je archeologicky doložen již v první polovině 14. století. Během husitských válek na něm udržo...

Jetřichovice
1.3 km
Rudolfův kámen
Turistika

Rudolfův kámen (též Ostroh) je vysoký pískovcový kopec v Českém Švýcarsku. Název nese podle knížete Rudolfa Kinského, který skálu navštívil a později zde nechal vybudovat...

Jetřichovice
2.5 km
Skalní průrva Úzké schody
Turistika

Mezi Jetřichovicemi a Doubicí na území Českého Švýcarska se na v jedné z nejzajímavějších částí národního parku nachází takzvané Úzké schody.

Skalní průrva s průlezy, tr...

Jetřichovice
3.6 km
Zřícenina hradu Chřibský hrádek
Zříceniny

Nedaleko od Chřibské v Českém Švýcarsku se na skalním ostrohu nad Doubickým potokem k nebi vypíná Chřibský hrádek.

Historie skalního hradu, přezdívaného také někdy Pustý...

Chřibská
3.8 km
Zřícenina hradu Šaunštejn
Zříceniny

Šaunštejn (německy Schauenstein) je zaniklý skalní hrad z konce 14. století na pískovcovém útesu asi 1 kilometr od vsi Vysoká Lípa. Hrad byl založen pro zajištění bezpečn...

Jetřichovice
4.0 km
Malá Pravčická brána
Turistika

Mezi Hřenskem a Jetřichovicemi asi 2 kilometry severně od Vysoké Lípy v severních Čechách se na území Národního parku České Švýcarsko nachází Malá Pravčická brána. Přírod...

Jetřichovice
4.7 km
Rozhledna Studenec
Rozhledny

Na vrchu Studenec asi 4 kilometry od České Kamenice stojí národní technická památka a druhá nejstarší rozhledna v České republice.

Železná rozhledna Studenec byla vystav...

Česká Kamenice